Uwielbiana przed laty gwiazda PRL została sama. Wielki dramat popularnej artystki. Teraz musi wyprzedawać swój dorobek, żeby zdobyć środki na czynsz.

Mąż artystki umarł, a ona sama przeszła udar. Teraz nie ma nawet na czynsz. W PRL-u jej hity znali wszyscy.

Kim była Wanda Warska?

ZOBACZ TAKŻE: 10 polskich seriali z czasów PRL, które można oglądać bez końca

Mowa o Wandzie Warskiej. Kim była? Zasłynęła przede wszystkim z wokalizacji do filmu „Pociąg” wyreżyserowanego przez Jerzego Kawalerowicza. Współpracowała również z Andrzejem Wajdą śpiewając w jego filmie „Wszystko na sprzedaż”.

Do najpopularniejszych piosenek Warskiej należą: „Szukaj mnie”, „Oczy masz niebiesko zielone”, „W Weronie” czy „Nim zakwitnie tysiąc róż”.

Teraz gwieździe PRL pomaga córka. Warska prowadzi założoną jeszcze w 1967 roku wraz z nieżyjącym już mężem Andrzejem Kurylewiczem „Piwnicę Artystyczną Kurylewiczów” mieszczącą się przy Rynku Starego Miasta w Warszawie.

Gwiazda PRL nie ma na czynsz

ZOBACZ TAKŻE: Do Polski właśnie wrócił koszmar z czasów PRL. To miało już nigdy nas nie spotkać

Okazuje się, że Zarząd Gospodarowania Nieruchomościami nie ma litości dla gwiazdy PRL i podniósł czynsz na lokal Warskiej. Teraz artystka musi wyprzedawać pamiątki. W związku z powyższym swoje oburzenie postanowiła wyrazić córka Wandy Warskiej.

– W Azji zjadają psy, w Polsce urzędnicy likwidują artystów. Piwnica Artystyczna Kurylewiczów jest zagrożona ponownie, bardzo poważnie. ZGN podnosi nam czynsz i strasząc czynszem jeszcze wyższym lub rozwiązaniem umowy, próbuje zmusić do zaprzestania działalności publicznej. Bez dotacji, choć z trudem, umiem kontynuować misję, ale z czynszem komercyjnym nie jest to możliwe. Dlatego bronię istnienia niekomercyjnej, autentycznej Piwnicy Kurylewiczów – Muzeum W. Warskiej i A. Kurylewicza i naszej Pracowni Muzyki, Poezji i Filozofii. I nie poddam się! – napisała na Facebooku córka artystki.

W związku z powyższym Warska robi co może, aby się utrzymać. Ostatnio sprzedała swój obraz pt. „Dama z różą”. Dzieło sprzedało się za 21 tys. złotych.

– Proszę Państwa, Piraci kradną naszą muzykę, adwokaci są leniwi, marnie jest. Musimy sprzedać obraz Wandy Warskiej pt. Dama z różą, olej na desce, r. 2014. Z konieczności wyższej, utrzymania istnienia Piwnicy Kurylewiczów i szpitala domowego. Cena: 21 000 zł. Bez targowania. Wanda Warska i Gabriela Kurylewicz 14 II 2018. News: Dama z różą jest własnością Pana Jarosława Downara-Zapolskiego! – poinformowała Gabriela Kurylewicz.

Czy Igrzyska w Pjongczang to porażka polskich sportowców?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

"M jak miłość": Jak zmieniły się gwiazdy serialu [ZDJĘCIA]

Uwierzysz, że one mają tyle samo lat?! Gwiazdy w tym samym wieku

Źródło: fakt.pl

Zobacz również