Stało się! Te wyniki jeszcze długo będą śniły się po nocach zarówno członkom opozycji, jak i politykom z obozu „dobrej zmiany”. Prezydent Andrzej Duda nie ma konkurencji! Z tego powodu w jego kancelarii szampany leją się strumieniami. Znacznie gorsze nastroje panują zapewne w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. 

Urzędujący prezydent cieszy się poparciem 69 proc. rodaków! Tak przynajmniej wynika z sondażu CBOS, który bada, jaki poziom zaufania mają politycy. Na podium są jeszcze Beata Szydło i Paweł Kukiz. Premier może liczyć na poparcie 56 proc. Polaków, natomiast lider Kukiz’15 na 51 procent.

Macierewicz i Kaczyński muszą się martwić

Ciekawe rozstrzygnięcia przynoszą wyniki rankingu nieufności wśród Polaków. Tutaj niechlubną palmę pierwszeństwa zdobył Antoni Macierewicz, który pełni funkcję ministra obrony narodowej. Aż 55 proc. badanych przez CBOS wskazało właśnie Macierewicza jako tego polityka, któremu się nie ufa. Prezes PiS-u Jarosław Kaczyński zajął w tym głosowaniu drugie miejsce (48 proc.). Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna plasuje się na trzecim stopniu podium (46 procent).

ZOBACZ TUTAJ: DUDA WŁAŚNIE ZNISZCZYŁ KACZYŃSKIEGO

Z wyników opublikowanych przez CBOS wyraźnie wynika, że Andrzej Duda w rankingu zaufania nie ma sobie równych. Warto jednak zwrócić uwagę na niższe notowania głowy państwa wobec poprzednich miesięcy. W październiku chociażby prezydent mógł liczyć na zaufanie na poziomie 74 proc. Obecnie w rankingu nieufności Duda ma 20 proc. głosów. Obojętność w stosunku do niego wyraża 9 proc. Polaków.

Dwa kolejne miejsca poza podium w rankingu zaufania zajmują członkowie rządu – Mateusz Morawiecki i Zbigniew Ziobro. Wicepremier ma 48 proc., natomiast minister sprawiedliwości – 45 proc. poparcia respondentów.

ZOBACZ TUTAJ: FILM Z PREZYDENTEM DUDĄ HITEM SIECI

Badanie sondażowe zostało przeprowadzone metodą wywiadów bezpośrednich w dniach 2-12 listopada. Była to próba losowa na grupie 1016 dorosłych Polaków.

Duda z Tuskiem na Święcie Niepodległości? To musiało się tak skończyć... [MEMY]

Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!

Źródło: fakt.pl

...

Zobacz również