Podczas pielgrzymki w Chile doszło do ataku na papieża Franciszka. Ktoś rzucił w niego niezidentyfikowanym przedmiotem. To jednak nie koniec. Teraz na chilijskich ulicach zaroiło się od ludzi i tylko abdykacja Franciszka może ich uspokoić.

Zobacz także: Atak na papieża! Trafili Franciszka W GŁOWĘ

Abdykacja Franciszka

Chilijczycy chcą usunąć papieża z urzędu! Zadowoli ich tylko abdykacja Franciszka. Wszystko przez to, że ten udzielił święceń biskupich duchownemu, który miał tuszować pedofilię w Kościele chilijskim!

Co więcej, później Franciszek spotkał się z ofiarami księży pedofilów. Miał ich „wysłuchał, modlić się i płakać razem z nimi”, co protestujący uznali za przykład rażącej hipokryzji i bezczelności.

To nie wszystko! Doszło też do ataków na katolickie świątynie w Chile. Podpalono dwie kaplice i aż pięć kościołów.

Atak z użyciem materiałów zapalających przeprowadzono również na bazę lotniczą La Colcha i zorganizowano zasadzkę na policyjny patrol.

Czy papież ugnie się pod naciskiem protestujących? Trudno powiedzieć. Z jednej strony jeszcze niedawno byłoby to nie do pomyślenia, jednak po abdykacji Benedykta XVI trzeba być przygotowanym na taką możliwość.

Z pewnością już wkrótce poznamy reakcję Europy na wydarzenia w Chile. Poinformujemy o nich najszybciej jak tylko się da.

Gdzie pracował młody Bergoglio? Szokujące! 10 nieznanych faktów o papieżu Franciszku


8 ciał świętych, które po śmierci nie uległy rozkładowi

...

Zobacz również