W internecie opublikowano właśnie bardo interesujący film. Plemieniu Yawalapiti pokazano na laptopie, jak wygląda współczesny świat. Ich reakcje były bezcenne.

Plemię Yawalapti żyje w Brazylii. Ich populacja w 2011 roku wynosiła 156 członków. Ich pierwszy kontakt z Europejczykami nastąpił w 1887 roku, kiedy spotkała ich ekspedycja pod dowództwem Karal von den Steina. Choć Europa od tego czasu zmieniła się nie do poznania, dla plemienia Yawalapti czas się zatrzymał.

Kiedy tubylcom pokazano lądowanie na księżycu, Ci zapytali się z rozbrajającą szczerością: – Po co tam lecieliście? Tam nic nie ma. Co chcieliście tam znaleźć?.

Zdaniem członków plemienia, lądowanie człowieka na księżycu było złym pomysłem, gdyż naruszyło naturalny porządek rzeczy. Co ciekawe, twierdzą oni, że od kilkudziesięciu lat dostrzegają zauważalne zmiany w klimacie, tzn. jego ocieplenie. Ich zdaniem, przyczyną globalnego ocieplenia było właśnie lądowanie na księżycu.

Dużym zaskoczeniem może być również, że wszyscy obecni – poza starszyzną – doskonale wiedzieli kim jest… Michael Jackson.

Członkom plemienia pokazano nie tylko sukcesy cywilizacji białego człowieka, ale i jej największe porażki, takie jak wojny czy zamach na World Trade Center.

https://www.youtube.com/watch?v=eafOkWXjqjc

 

...

Zobacz również