Gdzie są plaże nudystów w Polsce? Rośnie popularność naturyzmu

Gdzie są plaże nudystów w Polsce? Rośnie popularność naturyzmu Źródło: pexels.com/Stokpic

Plaże nudystów - gdzie takie miejsca znajdziemy w Polsce? W naszym kraju naturyzm, po kryzysie w latach 90. i początku XXI wieku odzyskuje popularność. Plaż dla nudystów nie jest wiele, ale nad morzem zawsze będziemy mogli znaleźć zakątek, w którym "tekstylni" nie będą nam przeszkadzać. Może czas wrócić do wolności lat 70. i 80. i zrzucić z siebie ubrania na plaży?

Plaże nudystów - w Polsce nie jest ich wiele, ale w ostatnich latach znowu zyskują na popularności. Kiedyś były miejscami świetnej zabawy, wyborów Miss Natury czy różnego rodzaju konkursów. O jednej z najbardziej znanych plaż śpiewał nawet Zbigniew Wodecki. Gdzie teraz możemy pojechać i poopalać się bez ciuchów? Przedstawiamy najbardziej znane plaże nudystów w Polsce.

Plaże nudystów w Polsce - mapa się zapełnia

W latach 70. i 80. plaże nudystów były bardzo popularne na całym świecie - w tym również w Polsce. Powstawały na fali rewolucji seksualnej - wszyscy zaczynali cieszyć się swoją seksualnością i przestali ją ukrywać. Ten trend umarł w naszym kraju w latach 90. - mniej osób odwiedzało takie plaże, część została zajęta przez "zwykłych", ubranych plażowiczów.

Jednak od jakiegoś czasu powraca moda na nagie plaże - czy to ze względu na nową rewolucję seksualną, czy po prostu na wygodę i wolność, z jaką się wiążą. W Polsce powstaje coraz więcej plaż dla naturystów, a te, które już istnieją, mają coraz większą liczbę gości.

Plaże nudystów zachodniopomorskie - Mielno, Dąbki

Województwo zachodniopomorskie jest ostoją polskich nudystów. Dzięki wpływom z Niemiec - które są bardzo znane z nudystycznych tradycji - jest tam relatywnie dużo naturystów i naturystycznych plaż.

Najbardziej znane są te w Mielnie i Dąbkach - w lecie codziennie znajdziemy tam wiele osób, które zażywają kąpieli słonecznych zupełnie bez ubrań. Plaże są dość obszerne - mają po kilka kilometrów długości. Są również nieźle osłonięte - niestety w Polsce nadal dużym problemem są podglądacze, którzy udają się na takie plaże, aby "podziwiać widoki".

Plaża nudystów Łeba - opinie są przychylne

Województwo pomorskie to siedziba najbardziej znanej polskiej plaży nudystów - plaży w Chałupach. Aby kultywować tę wojewódzką tradycję, w Łebie, która jest jednym z najbardziej znanych kurortów nadmorskich, otworzono w 2017 roku pierwszą w Polsce oficjalną, oznakowaną plażę nudystów.

W dniu otwarcia udało się tam dość mało osób, bojąc się ewentualnych kamer i ciekawskich gapiów, ale po jakimś czasie zaczęły spływać bardzo przychylne opinie dotyczące tego kawałka łebskiej plaży. Nudyści czują się tam komfortowo i nie muszą przejmować się restrykcjami prawnymi - są tam w końcu zupełnie legalnie.

Pogoria 4 plaża nudystów - jak dojechać?

Nie tylko nad polskim morzem znajdziemy plażę dla osób, które nie przepadają za plażowaniem w ubraniach. Jednym z bardziej znanych miejsc dla nudystów w Polsce jest plaża na Pogorii 4, położona obok zbiornika retencyjnego w Dąbrowie Górniczej. Plaża jest położona na północnym krańcu zbiornika wodnego, najłatwiej dojechać do niej zjeżdżając z ulicy Dąbrowskiej w stronę sztucznego jeziora.

  1. Elżbieta Romanowska: wiek, z mężem, schudła, ile waży aktorka?
  2. Ile kosztuje znaczek na list zwykły czy do Niemiec?
  3. Joanna Opozda - wiek, Pierwsza Miłość, Kamil Kuroczko
  4. Urlop 2019. Gdzie zaplanować tegoroczne wakacje?
  5. Gdzie na wakacje 2019? Już dziś zaplanuj swój urlop
Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu