Kosmiczna wpadka Play! Internauci wyśmiali ich jak nigdy

Kosmiczna wpadka Play! Internauci wyśmiali ich jak nigdy Źródło: Wikipedia

Play stara się proponować swoim klientom promocje oraz nowinki technologiczne, które zachęcą ich do skorzystania z oferty popularnej sieci. Czasami jednak przytrafiają mu się koszmarne wpadki, przez które ludzie odwracają się od firmy. Taka sytuacja miała właśnie miejsce na Facebooku sieci.

Play regularnie wprowadza do swojej oferty nowe technologie, które mają zwrócić uwagę klientów i pokazać im, że jego oferta jest najciekawsza i jednocześnie opłacalna. Zdarzają się jednak kosztowne wpadki, przez które firma traci zaufanie w oczach ludzi. Ostatni błąd popełniony przez sieć Play wywołał wielkie oburzenie, ale również śmiech wśród internautów, którzy śledzą jego poczynania na Facebooku.

Regularnie możemy usłyszeć, że sieć planuje wprowadzić obsługę sieci 5G już w najbliższym czasie. Często mogliśmy usłyszeć o tym w reklamach, nie brakowało również wpisów wychwalających nowe rozwiązanie w mediach społecznościowych. Po ostatniej wpadce prawdopodobnie jednak firma będzie musiała przemyśleć swoją strategię interakcji z klientelą. Wszystko przez jeden, wyjątkowo niefortunny wpis na Facebooku.

Play z kosmiczną wpadką 

Sieć chętnie chwali się, że posiada w swojej ofercie telefony "5G Ready", czyli gotowe na uruchomienie nadajników 5G w naszym kraju. Jeden z klientów zadał firmie pytanie na temat obecnej działalności tego systemu, pytając, czemu nie potrafi złapać zasięgu testowych nadajników w wielu miejscach Warszawy, nawet jeśli jego smartfon posiada opcję reklamowaną przez sieć.

Problem polega na tym, że telefony sprzedawane przez Play nie są gotowe na odbiór sygnału 5G, a jedynie na przyjmowanie LTE-A, czyli udoskonalonej wersji 4G. W takim wypadku wielu klientów odniosło wrażenie, że firma wprowadza ich w błąd.

Zamiast tego, Play udostępniło listę smartfonów, które jego zdaniem są w stanie obsługiwać szybszy sygnał. Znalazły się na niej choćby nowe telefony od Apple. Firma z USA nie ukrywa, że wciąż nie jest w stanie zaoferować klientom tej nowinki technologicznej i prawdopodobnie stanie się to dopiero za kilka lat.

Play został ostro skrytykowany

Sieć komórkowa została skompromitowana przez jednego z abonentów. Wszedł on w polemikę z osobą zajmującą się obsługą mediów społecznościowych, wyśmiewając jego braki wiedzy na temat technologii, co powinno być kluczowe przy prowadzeniu tak poważnego profilu na Facebooku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Play popełniło wielki błąd, myląc 5G z 5G Ready. Nie jest to bowiem ta sama funkcja, choć brzmi bardzo podobnie. 5G Ready jest niższym standardem, a 5G to w pełni funkcjonalna możliwość korzystania z nowych nadajników. To właśnie dlatego internauci głośno wyśmiali ostatnie słowa firmy w mediach społecznościowych.

- W żadnym wypadku nie są to telefony gotowe na 5G. Przestańcie robić z siebie pośmiewisko - pisze jeden z klientów.

- Play, nie podajecie prawdziwych i sprawdzonych informacji. Żaden z wyżej wymienionych telefonów nie ma nic wspólnego z 5G. Przestańcie wprowadzać klientów w błąd i przekazywać im nieprawdziwe informacje, bo jeszcze ktoś w to uwierzy - dodaje kolejny internauta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. NIEPOKOJĄCE informacje o stanie zdrowia Beaty Tyszkiewicz. Wielbiciele aktorki bardzo sie martwią
  2. Sprawdziliśmy ile zarabiają aktorzy M jak Miłość. Nasza dziennikarka była wstrząśnięta
  3. Małgorzata Rozenek pokazała zdjęcie z rodzicami. Nie uwierzycie, kim są
  4. Nie uwierzycie, ile lat ma Dagmara z "Królowych życia". Wielu będzie w szoku
  5. Jackowski o tym, co niedługo będzie działo się w Polsce. Ma dla nas bardzo złe informacje

źródło: Komórkomania

Następny artykuł