W związku z nabierającą rozpędu kampanią wyborczą przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi w ostatnich tygodniach jesteśmy świadkami składania coraz to większej liczby obietnic wyborczych. Składają je przede wszystkim dwaj główni sondażowi faworyci do zwycięstwa: opozycyjne Prawo i Sprawiedliwość oraz rządząca od dwóch kadencji Platforma Obywatelska.

W kontrofercie do programu gospodarczego PiS postulującego m.in. podniesienie kwoty wolnej od podatku, obniżenie wieku emerytalnego do wysokości sprzed ostatniej reformy – 65 lat, czy przyznania zapomogi w wysokości 500 zł. na każde dziecko, PO postanowiła odnieść się do przedsiębiorców i młodych ludzi wkraczających na rynek pracy.

Jak donosi „Gazeta Wyborcza” Platforma Obywatelska obiecuje obniżenie VAT-u do stawki 22%, zmniejszenie podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) z 19% do 15% w zamian za zatrudnienie nowych pracowników na etatach, a także zwolnienie z płacenia podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) wszystkich osób poniżej 30 roku życia.

Zobacz również

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Zobacz również