Minister PiS nie zamierza milczeć. Krytykuje plan Kaczyńskiego, "trudna sytuacja"

Minister PiS nie zamierza milczeć. Krytykuje plan Kaczyńskiego, "trudna sytuacja" Źródło: YouTube/Telewizja Republika

Plan Kaczyńskiego znajduje się w ogniu pytań. Media nie przestają dociekać, a minister przedsiębiorczości i technologii wreszcie zabiera głos. Wypowiada się z niespodziewaną szczerością - dla niej plan prezesa PiS jest "trudną sytuacją"

Plan Kaczyńskiego, czyli przedwyborczy program PiSu, który ma ponownie przekonać do niego wiernych wyborców oraz potencjalnie zachęcić niezdecydowanych, nie od dziś znajduje się pod lupą mediów i ekspertów. Zawiera wiele kuszących obietnic, co do których jednak nie wszyscy są pewni, że da się je w stu procentach zrealizować. Milczenie w tej kwestii przerwała minister przedsiębiorczości i technologii. Nie ma dobrych wieści.

Plan Kaczyńskiego jest nie do zrealizowania?

Plan Kaczyńskiego zawiera wiele odważnych pomysłów, między innymi czternastą emeryturę dla tych, którzy dostają odpowiednio niską kwotę od państwa, ale też kwestię aktualną również dla młodszych Polaków - czyli wzrost płacy minimalnej. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według tego, co zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji programowej w Lublinie, do końca 2020 roku minimalna pensja powinna wzrosnąć do 3 tysięcy złotych. Na tym jednak się nie zatrzymał - kolejnym krokiem w reformie Jarosława Kaczyńskiego miałoby być jej podwyższenie aż do 4 tysięcy. Na realizację tej drugiej obietnicy lider PiS przewiduje nieco bardziej odległy termin, bo aż rok 2023. Być może liczy na to, że do tamtego momentu wyborcy zapomną o jego słowach, bo jak na razie minister Jadwiga Emilewicz nie ma dla nich dobrych wiadomości. 

- Rzeczywiście to będzie trudna sytuacja dla najmniejszych przedsiębiorców i dlatego o tych najmniejszych mówił premier, mówiąc, że chce dla nich uzależnić składki ubezpieczenia społecznego od dochodów - skomentowała minister przedsiębiorczości i technologii. 

Minister w "Rozmowie Piaseckiego" mówiła o tym, że tego typy zmiany muszą zawsze zostać drobiazgowo skonsultowane z Radą Dialogu Społecznego - może to wskazywać na to, że tym razem prezes PiS pominął ten kluczowy krok w planowaniu strategii wyborczej. 

Dzisiaj grzeje: 1. Rodzice opłakiwali śmierć 2-letniego syna przy jego zwłokach. Po 2 godzinach dziecko obudziło się i skierowało do taty prośbę
2. Uwielbiana gwiazda walczy ze straszliwą chorobą. W Polsce choruje na nią ponad milion osób

Gdy padło pytanie o to, czy program wyborczy partii został z nią uprzednio skonsultowany, poinformowała, że nie miało to miejsca. Wiadomo natomiast kto może ponieść koszt tych zmian i kto będzie musiał je wprowadzić w życie, jeżeli PiS wygra wybory - pieniądze pójdą z kieszeni przedsiębiorców, a wysiłek wyciągnięcia ich stamtąd będzie w większości należał do minister Emilewicz.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteś klientem Play? No to masz problem. Sieć "nie widzi negatywnych skutków podwyżek cen"
  2. Na weselu uderzył żonę z całej siły podczas tańca. Goście byli wstrząśnięci
  3. Gdy zorientowała się, po co naprawdę wziął ślub, było już za późno. Popełniła błąd, który zrujnował kobietę na lata
  4. 14. emerytura nie dla wszystkich? Jest haczyk w obietnicy Kaczyńskiego
  5. Miała 14-lat, gdy zaszła w ciążę. Teraz pokazuje, jak bardzo dziecko wywróciło jej życie do góry nogami

źródło: natemat

Następny artykuł