Niebywały trik szefa kuchni na placki ziemniaczane. Wystarczy dodać popularny składnik do masy, a będą pyszne jak nigdy dotąd

Niebywały trik szefa kuchni na placki ziemniaczane. Wystarczy dodać popularny składnik do masy, a będą pyszne jak nigdy dotąd Źródło: pixabay congerdesign

Placki ziemniaczane będą smakować jeszcze lepiej, kiedy do masy dodamy jeden popularny składnik. Dzięki niemu danie będzie tak pyszne, jak nigdy dotąd. Szef kuchni zdradził niebywały trik na wspaniałe placki ziemniaczane.

Placki ziemniaczane to jedne z najpopularniejszych dań, które występuje w kuchni polskiej. Wiele osób, kiedy nie wie, co zjeść na obiad, sięga po to niebywale proste danie. Okazuje się, że nie każdy wie, jak je przygotować, by placki ziemniaczane były chrupiące i smakowały, jak te robione przez babcię. Wystarczy trzymać się pewnych wskazówek, a danie będzie tak pyszne, jak nigdy dotąd. 

Placki ziemniaczane będą jeszcze smaczniejsze 

Istnieje wiele przepisów na to, jak wykonać placki ziemniaczane, by cieszyć się wspaniałym smakiem. Przy przygotowaniu dania, jedną z najważniejszych zasad, jest odpowiedni dobór ziemniaków. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką odmianę kupiliśmy, warto przeprowadzić prosty test. 

Zacznij od przekrojenia ziemniaka na pół, potrzyj go o siebie i zobacz, czy pokaże się woda. Jeżeli zaobserwujesz wodę, odmiana ta nie nadaje się na placki ziemniaczane, z tych ziemniaków przygotuj frytki, zapiekanki lub sałatki. Jednak, kiedy zobaczysz, że po przekrojeniu, ziemniaki kleją się do siebie, to znak, że są odpowiednie na placki ziemniaczane. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Placki ziemniaczane z jednym sekretnym składnikiem

Przygotowywanie masy na placki ziemniaczane jest niebywale proste. Czasami podczas jej przygotowywania, masa zaczyna ciemnieć, przez co placki ziemniaczane, po usmażeniu, nie wyglądają już tak apetycznie. Szef kuchni zdradził prosty trik, który sprawi, że masa nie będzie ciemnieć. 

Do masy na placki ziemniaczane warto dodać odrobinę mleka lub śmietany. Dzięki tym dodatkom masa na placki ziemniaczane nie będzie ciemnieć, a po usmażeniu placki będą miały złocisty odcień. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Jest prognoza liczby zakażeń dla Polski. Podano możliwą datę zahamowania epidemii

2. Ojciec miał przygotować z córką śniadanie. Gdy żona weszła do kuchni zaniemówiła i wszystko nagrała

By cieszyć się chrupkimi plackami ziemniaczanymi, pamiętaj, by odsączyć od nich niepotrzebną wodę i smażyć je na mocno rozgrzanej patelni. Dzięki tym sztuczkom danie będzie smakowało idealnie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy zawału serca u kobiet mogą być nietypowe. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykom
  3. Niestety, nie doczekała się nawet wyników testu na zakażenie. Jej chłopak znalazł ją martwą na podłodze
  4. Nietypowe objawy koronawirusa. Występują u 30 procent chorych
  5. Nagranie z ukrytej kamery pokazało, co tata robi z 4-letnią córką. Mama zobaczyła nagranie i zaniemówiła
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci

źródło: wp

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News