Będą zmiany płacy minimalnej! Ta wiadomość nie spodoba się wielu Polakom

Będą zmiany płacy minimalnej! Ta wiadomość nie spodoba się wielu Polakom

Płaca minimalna z roku na rok staje się coraz większa. Jednak wielu pracodawców wykorzystuje pewne luki w przepisach na swoją korzyść. Jednak teraz planowane są zmiany, które wielu osobom się nie spodobają.

Płaca minimalna z każdym rokiem staje się coraz większa. Już teraz zostało potwierdzone, że w przyszłym roku wyniesie 2250 złotych brutto. Większość osób taki stan rzeczy bardzo cieszy, ponieważ ich wypłaty siłą rzeczy będą musiały wzrosnąć. Jednak pracodawcy nie są już tak entuzjastycznie do tego nastawieni. Wszystko przez to, że ich koszta utrzymania pracowników stają się coraz większe. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na śmieciowe umowy, których ta kwota nie obowiązuje. Co więcej, szykowane są zmiany, które jeszcze bardziej im się nie spodobają.

Płaca minimalna: PiS szykuje poważne zmiany

Dodatek stażowy wypłacany jest obowiązkowo we wszystkich placówkach państwowych. Przyznawany jest w zależności od tego, ile dana osoba przepracowała w konkretnym zakładzie pracy. Również niektóre firmy z sektora prywatnego decydują się na taki dodatek, jednak jest to już zależne od indywidualnych zasad panujących w firmie. Niestety wielu pracodawców wykorzystuje ten dodatek na swoją korzyść, ponieważ może on być wliczany do płacy minimalnej. Polega to na tym, że zarówno osoba dopiero co zatrudniona, jak i ta, która przepracowała nawet kilkanaście lat, dostają taką samą pensję. W ten sposób pracodawca, który zobowiązany jest do wypłacania takiego dodatku, oszczędza na swoich pracownikach. Jednak minister Rafalska chce wprowadzić w 2020 roku przepis zabraniający takiego procederu. W ten sposób stażowe faktycznie stanie się dodatkiem, a nie częścią wypłacanej płacy minimalnej.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Pracodawcy bez wątpienia nie będą zadowoleni z tego przepisu, ponieważ ich wydatki wzrosną i to diametralnie. Nie wykluczone jest nawet, że wywołać to może liczne protesty, które obejmą całą Polskę. Jednak pracownicy placówek państwowych na taki krok czekali od wielu lat. Wielu z nich czuło się wykorzystywanych przez to, że po wielu latach pracy zarabiają tyle samo co osoby dopiero co przyjęte do pracy.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Żona Kiszczaka zdradza prawdę o ważnym liście do Wałęsy. Wiemy, co się z nim stało!
  2. Niespodziewana dymisja na szczytach władzy! Przewrót, którego nikt nie przewidział
  3. Morawiecki podłożył się Sejmowi. Możliwa rychła dymisja rządu
  4. Znaki zodiaku, które są prawdziwymi BESTIAMI w łóżku
  5. Modne paznokcie: Co będzie HITEM w 2019 roku?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News