Polacy nie mają złudzeń. Za wzrost płacy minimalnej zapłacimy wszyscy

Polacy nie mają złudzeń. Za wzrost płacy minimalnej zapłacimy wszyscy Źródło: unsplash/Josh Appel

Płaca minimalna ma kolejny raz wzrosnąć. Jednak polskie społeczeństwo już wie, że będzie musiało za to zapłacić. Nikt już się nie oszukuje, że pieniądze trafią do portfeli za darmo. Pojawią się skutki wzrostu i odczuje je każdy.

Płaca minimalna po wyborach parlamentarnych ma wzrosnąć. Jest to w programie nie tylko partii rządzącej, ale i w planach pozostałych. Wyborcy są przekonywani jej wzrostem, aby w niedzielę oddać głos na taką, a nie inną partię. Jednak okazuje się, że złudzenie o podniesieniu się kwoty "najniższej krajowej" nie będzie miało negatywnych skutków. Ucierpią na niej wszyscy. Od bogatych przez biednych. Skutki tej decyzji odczuje każdy. 

W programie wyborczym PiS, które nadal prowadzi w sondażach wyborczych jest kolejny wzrost płacy minimalnej. Do końca 2020 roku ma wynosić 3 tysiące zł brutto, a do końca 2023 roku aż o tysiąc więcej. Warto przypomnieć, że obecnie wynosi ona 2250 zł brutto.

Płaca minimalna - wzrost odczuje każdy

- To co robimy jest w interesie milionów pracowników, jest w interesie tak naprawdę także przedsiębiorców, w każdym razie wszystkich dobrych przedsiębiorców, i takich którzy patrzą w przyszłość, jest w interesie polskiej gospodarki - stwierdził w ostatnim wywiadzie Jarosław Kaczyński.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeżeli chodzi o przedsiębiorców, to oni właśnie są grupą, która w pierwszej kolejności odczuje skutki wzrostu płacy minimalnej, dopiero następni będą "przeciętni" obywatele. Mali przedsiębiorcy będą zmuszeni wypłacać wyższe wynagrodzenia, poniekąd będą też zobligowani do wprowadzania coraz to nowszych technologii i pomysłów. Niestety dla małych biznesów jest to gwóźdź do trumny. Nikt nie będzie chciał pracować za "najniższą krajową" w osiedlowym sklepie, jeżeli na kasie w Biedronce dostanie dużo wyższe wynagrodzenie.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiany bohater "M jak Miłość". Fani są zrozpaczeni
2. Piechociński przekazał druzgocące informacje o strasznej chorobie. Codziennie uśmierca 33 Polaków

Przedsiębiorca więc będzie zmuszony do poniesienia cen aby było go stać na utrzymanie biznesu, więc pieniądze, które trafią do Polaków w ramach wzrostu płacy minimalnej będą zmuszeni wydać na niezbędne produkty, które już będą miały wyższe ceny. Polacy w końcu zaczęli zauważać to błędne koło. Podniesienie wynagrodzeń przełoży się na wzrost cen i nikt na tym nie zyska. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szykuje się NOWE 500 plus dla kolejnej grupy Polaków. Prezydent Duda zdecydował
  2. Karel Gott nie żyje. Na jaw wychodzą przerażające szczegóły
  3. Po kościele w trakcie ślubu zaczęły rozchodzić się tajemnicze dźwięki. Nagle wszyscy się odwrócili i znieruchomieli
  4. Tragedia w szkole, nastolatek zadźgał kolegę. Nie wyjdzie szybko z więzienia, odpowie jak dorosły
  5. Po 17 latach odkrył, że dał się oszukać żonie. Poznał najgorszą prawdę nt. poczęcia syna

źródło: forbes

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News