Władza partii rządzącej rozszerza się coraz bardziej. Opozycja, która jeszcze niedawno pokładała nadzieję w sędziach, teraz już traci resztę złudzeń. PKW odmawia współpracy z przeciwnikami rządu.

Opinia Państwowej Komisji Wyborczej w sprawie tzw. Afery Billboardowej wstrząsa opinią publiczną. Wniosek o zbadanie sprawy złożyli do PKW przedstawiciele Nowoczesnej Ryszarda Petru.

Politycy tej partii opozycyjnej stwierdzili, że ze strony PiS organizacja kampanii „Sprawiedliwe sądy” była nadużyciem władzy. Postulowali do PKW o odebranie PiS-owi części subwencji z budżetu państwa w związku z finansowaniem kampanii częściowo z przez spółki Skarbu Państwa.

PKW odniosła się do sprawy negatywnie. Sędziowie z Państwowej Komisji Wyborczej uznali, że nie mogą teraz badać sprawy „afery billboardowej”, bo oficjalnie nie trwa teraz kampania wyborcza.

– Droga dla PKW otworzy się dopiero w momencie, kiedy rozpocznie się kampania wyborcza, a ona – mówimy oczywiście o nadchodzących wyborach samorządowych – (rozpocznie się) dopiero wtedy, gdy prezes Rady Ministrów zarządzi wybory – stwierdził przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński.

Podkreślił on równocześnie, że możliwość zbadania sprawy nadal mają inne instytucje. Jak twierdzi, mogą nawet być do tego przesłanki. PKW będzie mogła się sprawą zająć jednak dopiero w lipcu lub sierpniu, kiedy rozpocznie się kampania wyborcza.

Źródło: wiadomosci.onet.pl

...

Zobacz również

Jak Kaczyński zaczynał karierę zawodową? Nie zgadniesz! Pierwsze prace polityków

Zobacz również