PKP wprowadza restrykcje
Pixabay.com Pexels
Monika Majko - 24 Października 2020

Nikt o nim nie mówi. Już od dzisiaj zaskakujące obostrzenie dla wielu Polaków, wielu mocno się zdziwi

PKP już dzisiaj wprowadziło zaskakujące obostrzenia dla podróżujących, wszystko przez dodatkowe restrykcje sanitarne, obowiązujące od soboty na terenie całego kraju. Wiele osób będzie zdziwionych po wejściu do pociągu.

PKP musiało zareagować na nowe rządowe obostrzenia i dostosować swoje usługi do panujących rozporządzeń. W związku z tym spółka wprowadziła od dzisiaj zaskakujące zmiany dla podróżnych. IWele osób będzie zaskoczonych po wejściu do pociągu, warto wiedzieć o tym przed wyruszeniem w długą podróż.

PKP wprowadza zmiany dla pasażerów, wiele osób będzie zaskoczonych

W sobotę 24 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 13 628 przypadkach potwierdzonego zakażenia koronawirusem na terenie naszego kraju, a także o 179 zgonach pacjentów z COVID-19. Łącznie od początku pandemii w Polsce na COVID-19 zachorowało niemal 242 tysięcy osób, a śmierć w wyniku zakażenia poniosło 4 351 chorych.

- Mamy 13 628 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (2026), małopolskiego (1482), wielkopolskiego (1472), śląskiego (1262), łódzkiego (1001), podkarpackiego (891), kujawsko-pomorskiego (777), pomorskiego (776), lubelskiego (715), dolnośląskiego (645), zachodniopomorskiego (580), opolskiego (558), świętokrzyskiego (412), lubuskiego (379), warmińsko-mazurskiego (344), podlaskiego (308). Z powodu COVID-19 zmarło 29 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 150 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 241 946/4 351 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazał w sobotę resort zdrowia.

Daniel Martyniuk poniżył swoją obecną dziewczynę. Zdjęcie nigdy nie powinno ujrzeć światła dziennegoDaniel Martyniuk poniżył swoją obecną dziewczynę. Zdjęcie nigdy nie powinno ujrzeć światła dziennegoCzytaj dalej

W związku z trudną sytuacją epidemiczną w kraju i gwałtownym wzrostem nowych przypadków zakażeń koronawirusem polski rząd podjął szereg działań, mających na celu ograniczenie ekspansji wirusa w społeczeństwie. Od 24 października cały kraj został objęty tzw. czerwoną strefą, co wiąże się z wprowadzeniem surowego reżimu sanitarnego na całym terytorium państwa. Polacy musza dostosować się m.in. do powszechnego nakazu zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Dodatkowo, władze wprowadziły również znaczące zmiany w funkcjonowaniu lokali gastronomicznych.

Od tego weekendu obowiązuje zakaz stacjonarnego funkcjonowania m.in. dla kawiarni i restauracji. Lokale gastronomicznie nie mogą obsługiwać klientów na miejscu, ich dania mogą być wydawane jedynie w opcji na wynos. Zakaz ten obejmuje również restauracje w wagonach WARS w pociągach PKP, co zmusiło władze spółki przewoźniczej do podjęcia ważnych decyzji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

PKP dostosowało swoje usługi do wprowadzonych w kraju obostrzeń

W pociągach PKP Intercity obowiązują nowe zasady wydawania posiłków. Spożywanie jedzenia na miejscu nie jest dozwolone, podróżny może jednak zamówić posiłek z dostawą do miejsca siedzącego lub wziąć jedzenie na wynos, jednak w przypadku tej drugiej opcji, będzie mógł spożyć posiłek dopiero po opuszczeniu pociągu. Posiłek z WARS można zamówić za pośrednictwem aplikacji mWARS lub u personelu pociągu.

Zmiany obejmą wszystkich podróżujących pociągami PKP. Pasażerowie pociągów kategorii Express InterCity Premium, a także Express InterCity wciąż jednak będą dostawać poczęstunek w pierwszej klasie oraz wodę w przypadku podróżowania klasą drugą.

Dzisiaj grzeje:

1. Już w poniedziałek Polacy odczują skutki, wszyscy mają dość. Działania przybierają na sile

2. Wiadomość sprzed chwili: Kraska powiedział, co prawdopodobnie nastąpi za 2 tyg. Pozostało tylko czekać

3. Interwencja policji w szpitalu, pacjenci czekający w karetkach. Niedopuszczalne sceny w dużym polskim mieście

Do tej pory na całym świecie wirusem SARS-COV-2 zostało zakażonych ponad ponad 42,2 mln osób, a w wyniku COVID-19 zmarło łącznie ponad 1,14 mln chorych. Ponad 28,6 mln osób zdołało jednak pokonać zakażenie koronawirusem. Polskie władze zaapelowały do seniorów o szczególną ostrożność w najbliższych tygodniach, ponieważ to właśnie oni znajdują się w głównej grupie ryzyka, związanego ze śmiertelnymi powikłaniami po zakażeniu COVID-19.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Turysta głęboko spał, gdy niedźwiedź zbliżył się do jego namiotu. Po chwili stało się niemożliwe, aż włosy stają dęba na głowie
  2. Rodzinny dramat gwiazdy polskiego sportu. Jej dziecko jest nieuleczalnie chore. "Nie ma nadziei na poprawę"
  3. Prawdziwy dramat. Jolanta Kwaśniewska nie mogła dłużej milczeć
  4. Dziś wszyscy Polacy dostaną identycznego SMS-a od rządu. Znamy jego treść
  5. Będą mandaty za wychodzenie z domu w całej Polsce? Policja zdradza szczegóły, trzeba wiedzieć
  6. Niezwykłe odkrycie na Księżycu? NASA: "Kolejny ogromny krok dla ludzkości"
  7. Oszałamiające ciasto bez pieczenia, sprawdzi się na każdym przyjęciu. Wystarczy nieco herbatników, masa i kilka minut wolnego czasu
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Warszawa w pigułce

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News