PKP zmiany
Pikio.pl
Irmina Jach - 17 Grudnia 2020

Po cichu od 13 grudnia wprowadzili zmiany w całej Polsce. Wielu Polaków bardzo się ucieszy, trzeba wiedzieć

PKP zaprezentowało nowy rozkład jazdy pociągów, który obowiązuje od 13 grudnia. Niektóre przejazdy stały się znacznie krótsze, pojawiły się nowe przystanki i reaktywowano kluczowe połączenia. Podróżni mają powody do radości.

PKP zapowiedziało, że przejazd na niektórych trasach skróci się nawet o kilkadziesiąt minut. Dzięki modernizacji linii kolejowych, nowemu systemowi i większym prędkościom osiąganym przez pociągi, podróże po kraju staną się zdecydowanie bardziej komfortowe.

PKP zapowiedziało zmiany

Kolej przygotowała kilkadziesiąt nowych stacji i przystanków. Na niektórych z nich pociągi nie zatrzymywały się od 25 lat. Od 1 stycznia wróci połączenie Bielsk Podlaski - Lewki - Hajnówka. Podróż z Warszawy do Trójmiasta czy z Krakowa do Katowic będzie zdecydowanie krótsza.

Niektóre pociągi TLK dowiozą podróżnych do celu szybciej niż składy IC. Tak będzie np. w wypadku pociągu relacji Poznań Główny - Szczecin. Przejazd TLK potrwa 3 godz. i 34 min, a IC - o 14 minut dłużej.

Pasażerowie mają powody do radości. W rozmowie z portalem Fakt przyznali, że nie mogą doczekać się zapowiadanych przez spółkę zmian.

Aleksander Kwaśniewski przekazał informacje o śmierci, rodzina w żałobie. Wyjątkowo smutne świętaAleksander Kwaśniewski przekazał informacje o śmierci, rodzina w żałobie. Wyjątkowo smutne świętaCzytaj dalej

- To bardzo dobra wiadomość. Mieszkam koło Łodzi. Często podróżuję do Gdańska. Cieszę się, że teraz podróż pociągiem nie tylko do Warszawy, ale także na innych trasach będzie trwała krócej - mówi pani Maria.

- Jestem zadowolony, że pociąg do Wrocławia będzie jechał o 20 minut krócej. Pozwoli to zaoszczędzić sporo czasu. Oby takich zmian na kolei było więcej - dodaje pan Adrian.

Na niedużej stacji w Wielanowie w województwie zachodniopomorskim zatrzyma się skład ekspresowy. Przyjeżdżający o godzinie 12:25 "Gwarek" relacji Katowice - Słupsk będzie stał na peronie przez 5 minut. Niestety, zmiana obejmuje tylko przejazd w jedną stronę.

W miejscowości liczącej około stu mieszkańców z usług PKP korzysta codziennie zaledwie kilka osób, które dojeżdżają do pracy w większych miejscach. Dzięki nowym połączeniom sytuacja może ulec diametralnej zmianie.

-Podoba mi się, że staje u nas ekspres. Z pewnością z niego skorzystam. Kiedyś częściej jeździłam pociągami, ale potem rozkład jazdy był tak ustawiony, że w ogóle mi nie pasował. Przesiadłam się na inne środki lokomocji. Może znów wrócę do pociągów - komentuje pani Magdalena z Wielanowa.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

17-latek poślubił 51-letnią kobietę dwie dekady temu. Ich obecne wspólne zdjęcia dają do myślenia17-latek poślubił 51-letnią kobietę dwie dekady temu. Ich obecne wspólne zdjęcia dają do myśleniaCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News