PKP apeluje do Polaków
pikio.pl
Weronika Wasiak - 1 Listopada 2020

Pilny komunikat do Polaków. Ogromne ograniczenia zaczęły obowiązywać, wielu będzie rozczarowanych

Pilny komunikat PKP trafił do sieci, chodzi o ogromne ograniczenia. Niektórzy nie będą z tego powodu szczególnie zadowoleni.

PKP Intercity wystosowało ważny komunikat do Polaków. Każdy, kto podróżuje wspominanym przewoźnikiem, powinien zapoznać się z tymi informacjami.

Już jutro wydarzy się w całej Polsce, obejmie każdy zakątek kraju. Mamy oficjalne potwierdzenieJuż jutro wydarzy się w całej Polsce, obejmie każdy zakątek kraju. Mamy oficjalne potwierdzenieCzytaj dalej

Pilny komunikat PKP. Chodzi o wielkie ograniczenia

W październiku Polskę ponownie zalała fala nowych obostrzeń. Już na początku miesiąca Ministerstwo Zdrowia poinformowało m.in. o konieczności zasłaniania nosa i ust na powietrzu czy przywróceniu godziny dla seniorów. Z każdym tygodniem zmian pojawiało się coraz więcej.

Cały kraj znalazł się w strefie czerwonej, większość uczniów przeszło na naukę zdalną, zamknięte zostały lokale gastronomiczne, a na dzieci do 16. roku życia został nałożony zakaz wychodzenia z domów bez opieki dorosłego w godzinach 8:00-16:00.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Surowsze ograniczenia, tak jak miało to miejsce wiosną, znów wprowadzono w sklepach czy komunikacji miejskiej. Jak przypomina RMF24, PKP Intercity 17 października wystosowało pilny komunikat przypominając, że od tego momentu w pociągach zajętych może być najwyżej 50% miejsc siedzących.

Ponadto, wprowadzono obowiązkową rezerwację miejsc. W opublikowanym na oficjalnej stronie przewoźnika komunikacie podkreślono również, że skład przewoźnika jest dezynfekowany i czyszczony po zakończeniu przejazdu.

- W trosce o bezpieczeństwo podróży, nadal konieczny jest ścisły nadzór nad poziomem zajętości miejsc nie tylko w poszczególnych relacjach, ale także na każdym odcinku podróży. Dlatego też cały czas zastosowanie ma wprowadzona 4 czerwca br. obowiązkowa rezerwacja miejsc we wszystkich kategoriach pociągów. [...] Od soboty 17 października br. pasażerowie mają możliwość zajmowania dowolnych miejsc w obrębie posiadanej klasy wagonu, bez względu na wskazane miejsce na zakupionym bilecie - brzmi fragment komunikatu.

- Maksymalnie bezpieczne korzystanie z pociągów zapewniają zaostrzone i restrykcyjnie przestrzegane, procedury związane z codzienną obsługą taboru. Każdy skład przewoźnika jest dezynfekowany i czyszczony po zakończeniu przejazdu. Proces ten jest prowadzony na terenie całej Polski i wszystkich zakładów spółki, dzięki czemu każdy pociąg jest odpowiednio przygotowywany przed i po każdym kursie - zaznacza spółka.

Z kolei, jak przytacza RMF24, pod koniec września tego roku PKP Intercity zmieniło zasady rezerwacji miejsc w pociągach, umożliwiając równomierne rozmieszczenie zamówionych miejsc w wagonach. Oznacza to, że w pierwszej kolejności w wagonie lub pociągu rezerwowane są skrajne miejsca w kolejnych przedziałach.

Dzisiaj grzeje:

1. Cmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikat

2. Tragiczna wiadomość we Wszystkich Świętych. Dziś rano zmarł jeden z najwybitniejszych Polaków

3. Ludzie podstępem chcieli wejść na cmentarz, nie obchodzą ich zakazy. Niebywałe, do czego się posunęli

Należy również pamiętać, że przez cały okres trwania podróży obowiązuje nakaz noszenia maseczki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pochowali kota w ogrodzie, chwilę później zobaczyli go w domu. Odkopali grób i nic nie zrozumieli, dopiero weterynarz zdradził im prawdę
  2. Dzień Wszystkich Świętych. Te gwiazdy odeszły w 2020 roku. Na zawsze pozostaną w pamięci kibiców (FOTO)
  3. Córka Marty Kaczyńskiej przekazała radosną nowinę. Nie mogła już ukrywać, ekscytacji nie ma granic
  4. Z ostatniej chwili: Prezydent przekazał przykre informacje. Nie żyje znany polityk
  5. Grób Anny Przybylskiej zapiera dech. Mało kto wie, że nie została pochowana sama
  6. Disney stworzyło robota, który wprawi Cię w zakłopotanie. Niesamowity realizm i przeszywające spojrzenie
  7. Przez wielu uważany jest za chwast. Tymczasem niesamowicie podkręca smak niedzielnego rosołu
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News