Fatalne informacje dla klientów. Bank PKO BP bije na alarm

Fatalne informacje dla klientów. Bank PKO BP bije na alarm Źródło: fot. wikimedia.org/MOs810

PKO BP wydało specjalne ostrzeżenie dla swoich klientów. Bank ostrzega przed oszustami, którzy w bardzo prosty sposób, mogą wyciągnąć z naszego konta pokaźne sumy pieniędzy. Niestety klienci innych banków są również w niebezpieczeństwie.

PKO BP ostrzega wszystkich swoich klientów przed falą oszustw, które dotknęły osoby posiadające konta w tym banku. Nie jest to żadna nowość, że oszuści próbują na wszelkie sposoby dostać się do naszych pieniędzy. Każdy z nas zapewne słyszał o przerabianych bankomatach czy osobach polujących z czytnikami kart. Jednak tym razem złodzieje postanowili wykorzystać do swoich oszustw Facebooka.

PKO BP ostrzega przed oszustami

Dokładnie tak, najpopularniejszy na świecie portal społecznościowy stał się miejscem, gdzie teraz zaszyli się internetowi oszuści. Ich działanie opiera się na bardzo prostej zasadzie, a mianowicie współczuciu i chęci pomocy. Jednak nie jest to kolejna podejrzana zbiórka pieniędzy, a prywatna wiadomość wysyłana z konta naszego znajomego.

Oszuści przejmują profil danej osoby, a następnie wysyłają do znajomych wiadomości z prośbą o pomoc. Proszą w niej o szybką pożyczkę na bardzo pilną sprawę, jak np. kupno leków. Oczywiście obiecują, że szybko oddadzą pożyczoną kwotę, ale tak się rzecz jasna nie dzieje.

Jednak złodzieje nie proszą o zwykły przelew, a podanie kodów BLIK, które dają im dostęp w bankomacie do naszego konta, prosząc nas jednocześnie o zatwierdzenie wypłaty lub właśnie wykonanie przelewy na podany przez siebie numer właśnie poprzez BLIK.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pracownicy banku zalecają, aby w każdej podobnej sytuacji zadzwonić do naszego znajomego, z którego konta właśnie dostaliśmy taką wiadomość i upewnili się, czy faktycznie to on ją wysłał. W ten sposób mamy pewność, że nie padniemy ofiarą oszustwa. Dodatkowo warto wprowadzić dodatkowe zabezpieczenia do naszego facebookowego konta. Chodzi dokładniej o dwufazowe logowanie. Po włączeniu tej opcji za każdym razem, kiedy będziemy chcieli się zalogować, otrzymamy sms-a z kodem, który jest do tego niezbędny.

Przykład ten pokazuje, że internetowi oszuści w swoich praktykach stają się coraz bardziej zuchwali i bezczelni. Dlatego trzeba coraz bardziej uważać, aby nie paść ich ofiarą. Niektórzy internauci podzielili się już swoimi historiami, kiedy właśnie otrzymali takie wiadomości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska Miss została zamordowana! Stalker zasztyletował ją w biały dzień!
  2. Co za tragedia! Uczestnik Tańca z Gwiazdami miał przerażający wypadek. Był sparaliżowany
  3. Śmieszne czy żałosne? Kaczyńska, która nigdy nie musiała pracować o strajku nauczycieli
  4. Prognoza pogody na święta może Was zaskoczyć. Nie mamy dobrych informacji
  5. Tadeusz Rydzyk pogrąża się w programie na żywo. Po tym jego "fani" oprzytomnieją?
  6. Jednym ciosem znokautowała mężczyznę na wizji. Szok w programie Kuby Wojewódzkiego

 

źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News