Wystarczy zrobić jedną rzecz. Bank jest zobligowany, żeby oddać ci pieniądze

Wystarczy zrobić jedną rzecz. Bank jest zobligowany, żeby oddać ci pieniądze Źródło: Publicdomainpictures.net

PKO BP podał właśnie najnowsze informacje w sprawie obligacji banku, chcąc oddać klientom pieniądze. Wystarczy spełnić jeden warunek i złożyć wniosek - później możemy się cieszyć zwrotem naszych pieniędzy. Co dokładnie trzeba zrobić, by je otrzymać? Znamy szczegóły całej akcji.

PKO BP zwróci pieniądze swoim klientom - warunkiem jest spełnienie pewnego warunku i złożenie wniosku. Bank wystosował oficjalną wiadomość, w której informuje o zwrocie kosztów prowizji udzielenia pożyczki lub kredytu konsumenckiego. Którzy klienci mogą liczyć na zwrot? Co trzeba zrobić?

PKO BP wystosował oświadczenie, w którym informuje, że odda klientom pieniądze

- W przypadku całkowitej spłaty pożyczki lub kredytu konsumenckiego przed terminem określonym w umowie, PKO Bank Polski SA dokonuje proporcjonalnego zwrotu kosztów prowizji udzielenia pożyczki/kredytu - poinformował bank. 

Zwrot pieniędzy dotyczy pożyczek i kredytów, które zostały zawarte przed 18 grudnia 2011 roku. W przypadku spłaty przedterminowej można otrzymać proporcjonalny zwrot kosztów prowizji udzielenia kredytu. W przypadku spłat dokonanych od 12 listopada 2019 roku, rozliczenie kosztów nastąpi automatycznie, nie ma wówczas potrzeby składania wniosku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Środki są zwracane na rachunek, z którego dokonywane są spłaty rat pożyczki/kredytu. Rozliczenie kosztów następuje niezwłocznie po dokonaniu przedterminowej spłaty, nie później niż w terminie 14 dni od daty wcześniejszej całkowitej spłaty pożyczki/kredytu - ogłoszono w oficjalnym komunikacie. 

Osoby, które dokonały spłaty przed 11 listopada 2019 roku muszą złożyć wniosek, by otrzymać należne pieniądze. Formalności można dokonać osobiście w dowolnej placówce banku lub w trybie reklamacyjnym w serwisie iPKO. Jak informuje bank, sprawa ma zostać rozpatrzona w ciągu 30 dni, w bardziej skomplikowanych sytuacjach czas może wydłużyć się nawet do 60 dni.

Dzisiaj grzeje: 1. TVP właśnie przekazała wiadomość, spełnił się najczarniejszy scenariusz. Potwierdziła się informacja o śmierci zakażonej siostry

2. Najwyższy stopień zagrożenia na południu Polski. Będzie bardzo niebezpiecznie

Zwrot kosztów prowizji jest wynikiem ubiegłorocznego wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Według niego konsument ma prawo do obniżki całkowitego kosztu kredytu w przypadku spłaty przedterminowej. Pod koniec ubiegłego roku o podobnych zwrotach informował między innymi Bank Pekao, dotyczyło to spłat całkowitych dokonanych przed 11 września 2019 roku. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaczęło się, niebywała awantura w Biedronce. Wściekli klienci zaczęli się kłócić o restrykcję z kierownikiem, działo się niewyobrażalne
  2. Lewandowscy kupili córkom wózki. Nie do wiary, ile kosztują, za tyle można kupić samochód (FOTO)
  3. Zapadła ostateczna decyzja. Od 1 lipca Polacy będę musieli płacić wyższy podatek, nikt go nie uniknie; wiadomo już, za co zapłacimy więce
  4. Dramat Kazimierza Marcinkiewicza. Z bezradności załamuje ręce
  5. Sytuacja jest katastrofalna. Część Polski objęta czerwonymi alertami, wprowadzono najwyższy możliwy stopień zagrożenia
  6. Stało się. Barbara Kurdej-Szatan pokazała maleństwo: „Zwariowaliśmy ze szczęścia”

Źródło: MSN COM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News