Bank PKO BP ostrzega swoich klientów przed niebezpieczeństwem. Można stracić wszystkie swoje pieniądze

Bank PKO BP ostrzega swoich klientów przed niebezpieczeństwem. Można stracić wszystkie swoje pieniądze Źródło: .

PKO BP opublikowało oświadczenie do klientów z ostrzeżeniami przed poważnym zagrożeniem dla środków klientów banku. Okazuje się, że można bardzo łatwo stracić oszczędności trzymane na koncie.

PKO BP podało informacje, które mogą zaniepokoić wielu Polaków. Okazuje się, że grupa przestępców próbuje przejąć środki z kont klientów banku polskiego. Warto sprawdzić swoje maile, aby upewnić się, że nie padło się ofiarą oszustwa.

PKO BP podaje oficjalne oświadczenie

Jak się okazuje, za próbą przejęcia pieniędzy ma stać grupa cyberprzestępców, która za pomocą fałszywych maili próbuje wyłudzić loginy i hasła do bankowości elektronicznej. W mailach podszywają się pod bank PKO BP, wysyłając linki do logowania. Po kliknięciu możemy niechcący pobrać złośliwe oprogramowanie, natomiast logowanie się na przesłanej stronie, grozi wyciekiem naszych loginów i haseł.

- Uwaga! PKO Bank Polski nie jest nadawcą takich maili. Kliknięcie w link może spowodować pobranie i zainstalowanie złośliwego oprogramowania - poinformował bank w oficjalnym oświadczeniu skierowanym do swoich klientów.

Co zrobić, jeśli przypadkiem już padliśmy ofiarą oszustwa?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Bank zapewnia, że nie przesyła swoim klientom linków do logowania. Jednak co jeśli zalogowaliśmy się na podanym linku i podejrzewamy, że mogliśmy stracić dane lub pieniądze z naszego konta? Należy jak najszybciej zgłosić sprawę do centrali, wtedy też powinno udać się znaleźć rozwiązanie.

Dzisiaj grzeje: 1.Gwiazda hitów emitowanych na TVN i Polsacie walczy z nieuleczalną chorobą. Jest coraz gorzej
2. Krzysztof Jackowski ma fatalne wieści dla milionów Polaków. Lepiej się przygotujcie na koszmarną zimę, tak źle jeszcze nie było

- W przypadku skorzystania z linku w wiadomości i podania jakichkolwiek danych na stronie internetowej przypominającej serwis iPKO, prosimy - skontaktuj się z konsultantem pod numerem 800 302 302 (brak opłat dla numerów krajowych na terenie kraju, w pozostałych przypadkach - opłata zgodna z taryfą operatora) lub +48 81 535 60 60 (do połączeń z zagranicy i z telefonów komórkowych; opłata zgodna z taryfą operatora) - poinformował bank na swojej stronie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Listonosz porzuci przesyłkę. ZAPŁACISZ Ty, a grozi nawet sąd
  2. Znana aktorka została zgwałcona. Po latach ujawniono tożsamość oprawcy, to znana postać
  3. Znany kucharz podzielił się prostym sposobem na krojenie cebuli. Dzięki niemu nigdy więcej nie uronisz łez
  4. 27-letnia kobieta została brutalnie zgwałcona. Działanie, które po tym podjęła, zszokowało wszystkich
  5. Każdy kierowca musi to wiedzieć. Oszuści wyłudzają pieniądze metodą "na lusterko", nie daj się nabrać

Źródło: Strona internetowa PKO BP

Następny artykuł