Na 46 dni jedzenie zastąpił piwem. Efekty powalają na kolana

Na 46 dni jedzenie zastąpił piwem. Efekty powalają na kolana Źródło: Pexels/Engin Akyurt

Piwo jest jednym z najstarszych i do dnia dzisiejszego najpopularniejszych napojów na świecie. Pomimo zawartości alkoholu posiada jednak mnóstwo zdumiewających właściwości, o czym się przekonał mężczyzna, który zdecydował się na piwną dietę.

Piwo to najstarszy trunek na świecie. Obecnie jest na trzecim miejscu listy najczęściej spożywanych napojów, zaraz po wodzie i herbacie, co świadczy o tym, że każdego dnia hektolitry piwa wypijane są przez miliony ludzi. Pomimo panującego powszechnie przekonania, że piwo jest szkodliwe dla zdrowia i uzależnia, ze względu na zawartość alkoholu, w gruncie rzeczy ma ono wiele prozdrowotnych właściwości. Jak wiele przekonał się o tym pewien obywatel USA.

Del Hall, 43-letni Amerykanin pewnego dnia natrafił na dietę bawarskich mnichów z XVII wieku. Zafascynowany tą metodą postanowił przetestować ją na własnym organizmie. Dlatego przez ponad miesiąc spożywał tylko wodę, czarną kawę, a także - rzecz jasna - piwo. 

Piwo jako główny składnik diety? Zaskakujący eksperyment Amerykanina

Del Hall postanowił zmienić swoje życie. Wpadł na pomysł, by w celu poprawienia swoich wyników badań przejść na dietę. Jednak nie mogła to być zwykła dieta. Czerpiąc ze sposobu żywienia bawarskich mnichów od pewnego momentu przeszedł na dietę piwną. Pił od dwóch do pięciu piw każdego dnia, ponadto pił również wodę i czarną kawę, bez cukru. I nie jadł, nie pił nic więcej.

Niezwykle trudno było nie ulec pokusie zjedzenia czegokolwiek, jednak wtedy cały wysiłek poszedłby na marne. Amerykaninowi udało się wytrzymać aż czterdzieści sześć dni na takiej diecie. Efekty okazały się zaskakujące, a miały skalę, jakiej nie mógł się spodziewać.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W czasie tych niecałych siedmiu tygodni Del Hall znacznie schudł - aż 18 kilogramów. Jednak to wcale nie wpłynęło na jego zdrowie. Wręcz przeciwnie, twierdzi że czuje się o wiele lepiej niż wcześniej, zupełnie jakby nagle odmłodniał o ponad dwadzieścia lat. Jakby tego było mało znacząco polepszyły się jego wyniki, obniżyło się ciśnienie i poziom cukru we krwi.

Wbrew pozorom piwo - o ile nie jest spożywane w nadmiarze - ma bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Zawiera w sobie wiele witamin, beztłuszczowych kalorii oraz innych składników odżywczych.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Głuchoniemy mężczyzna ma kota. To, jak jego pupil się z nim komunikuje, jest niesamowite! Pospadacie z krzeseł - i wasze koty też!
  2. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Takich warunków NIKT się po niej nie spodziewał. Jej córki wiedzą o tym?
  3. Roksana Węgiel w sukience z dekoltem "na Hiszpankę". O wielkanocnej kreacji 14-latki mówią już wszyscy
  4. Kolejne porażające fakty ws. oskarżeń o gwałt. Rzekoma ofiara wyłudziła od Bieniuka 400 tysięcy?!
  5. Dwór książęcy i poddani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje książę Jan, o jego śmierci poinformował syn Henryk

źródło: RMF FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News