Furia w PiS, fani przestraszeni! Najpierw WOŚP, potem Woodstock teraz Open'er

Furia w PiS, fani przestraszeni! Najpierw WOŚP, potem Woodstock teraz Open'er Źródło: fot. Instagram.com/opener_festival

Prawo i Sprawiedliwość zostało po raz kolejny poniżone i to nie przez opozycjonistów czy własne działania. Za krytykę polskich władz zabrały się gwiazdy Open'er Festivalu. Czy imprezę czeka podobny, co WOŚP i Woodstock los?

Muzyka i polityka są ze sobą nierozerwalnie połączone. Artyści często stają się spoiwem ruchów społecznych, nośnikiem pewnych ideałów i poglądów. Ogromne zaufanie, którym darzą ich fani, jedynie pomaga w tej misji. Z artystami zmaga się również Prawo i Sprawiedliwość. Nie jest to dla władz problem nowy. Z krytyką ze strony przedstawicieli wolnych zawodów zmagało się na długo, zanim wygrało wybory parlamentarne w 2015 roku. Jak się okazuje, sytuacją w Polsce interesują się również wykonawczy zagraniczni. Podczas największego festiwalu w kraju, zespół Massive Attack mocno uderzył w ekipę Jarosława Kaczyńskiego i niego samego.

Open'er Festival na celowniku rządu

Wspieranie antyrządowych inicjatyw przez imprezy masowe w ostatnim czasie stało się w Polsce dosyć ryzykowne. Przykładem może być WOŚP i festiwal Przystanek Woodstock, których organizacją zajmuje się Jerzy Owsiak. Niechętny społecznikowi, z wzajemnością, rząd Zjednoczonej Prawicy już w tamtym roku pod przykrywką ochrony festiwalowiczów przed mieszkającymi w Niemczech uchodźcami, wystawił Przystankowi Woodstock negatywną opinię policji. Wielka Orkiestry Świątecznej Pomocy została natomiast przedstawiona w mediach jako źródło przekrętów i finansowania "gorszącego" festiwalu. Teraz do podobnej sytuacji może dojść w związku z Gdyńskim Open'er Festivalem. Występująca na nim formacja Massive Attack postanowiła w swoim show odnieść do realiów politycznych w naszym kraju. Muzycy wyświetlili na telebimach napisy takie jak "wolne sądy", ''Unio Europejska, ratuj polskie sądy'', czy najbardziej kontrowersyjny - ''Kaczyński abdykuje za rok''. Deklaracja Brytyjczyków przyjęta została aplauzem i radością bawiących się na Open'er Festivalu. Ich zapał może jednak już niedługo ostudzić Zjednoczona Prawica, która lubuje się w legalnym ukrócaniu zapędów swoich przeciwników. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Michał Szpak zaskoczył fanów. Długo na to czekali
  2. Zlinczowali Beatę Szydło! „Złodziejko, oddawaj pieniądze, które ukradłaś”
  3. DJ czy Zespół – co wybrać na wesele?
  4. Bestia w ludzkim ciele! Obciął łapy psa sąsiada żeby się zemścić za błahostkę
źródło: kultura.gazeta.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News