PiS wciska Smoleńsk do szkół. Rusza konkurs o katastrofie Tu-154 dla młodzieży

PiS wciska Smoleńsk do szkół. Rusza konkurs o katastrofie Tu-154 dla młodzieży Źródło: źródło: wikimedia.org

MSWiA się cieszy, nauczyciele nie wiedzą, co mają o tym myśleć. Mowa o Wojewódzkim Konkursie Literacko-Historycznym, który niebawem rusza na Podlasiu. Jednym z jego tematów jest katastrofa smoleńska.

Konkursowi patronuje wiceszef MSWiA, Jarosław Zieliński. Wiceminister już zaciera ręce. Jego zdaniem, dzięki tematowi konkursowemu, młodzi Polacy z gimnazjów i szkół średnich wyrobią sobie własne zdanie w kwestii "manipulacji wokół katastrofy".

 - Młodzież wyrobi sobie pogląd na temat manipulacji dotyczącej katastrofy smoleńskiej - mówi Zieliński.

Konkurs przeprowadzany jest pod hasłem "By czas nie zaćmił i niepamięć. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej". Jak oświadczył Zieliński, fakt, że organizuje ten konkurs jako wiceminister, a nie zwykły poseł, pomoże mu odkłamać historię smoleńska.

 - Jeśli chodzi o katastrofę smoleńską, to wokół tego w ogóle narosło dużo emocji. I to złych emocji, niestety na skutek tego, że władza przez parę lat była zainteresowana nie tym, żeby prawdę poznać, odkryć tylko, żeby raczej ją ukryć - mówi Zieliński.

Wiceszef MSWiA poleca, by młodzież w ramach nauki do konkursu, zaglądnęła do opinii komisji smoleńskiej. Zieliński ocenił też, że temat pracy jest trudny, bo trzeba poruszać się po "wielu niewiadomych".

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News