MSWiA się cieszy, nauczyciele nie wiedzą, co mają o tym myśleć. Mowa o Wojewódzkim Konkursie Literacko-Historycznym, który niebawem rusza na Podlasiu. Jednym z jego tematów jest katastrofa smoleńska.

Konkursowi patronuje wiceszef MSWiA, Jarosław Zieliński. Wiceminister już zaciera ręce. Jego zdaniem, dzięki tematowi konkursowemu, młodzi Polacy z gimnazjów i szkół średnich wyrobią sobie własne zdanie w kwestii „manipulacji wokół katastrofy”.

 – Młodzież wyrobi sobie pogląd na temat manipulacji dotyczącej katastrofy smoleńskiej – mówi Zieliński.

Konkurs przeprowadzany jest pod hasłem „By czas nie zaćmił i niepamięć. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej”. Jak oświadczył Zieliński, fakt, że organizuje ten konkurs jako wiceminister, a nie zwykły poseł, pomoże mu odkłamać historię smoleńska.

 – Jeśli chodzi o katastrofę smoleńską, to wokół tego w ogóle narosło dużo emocji. I to złych emocji, niestety na skutek tego, że władza przez parę lat była zainteresowana nie tym, żeby prawdę poznać, odkryć tylko, żeby raczej ją ukryć – mówi Zieliński.

Wiceszef MSWiA poleca, by młodzież w ramach nauki do konkursu, zaglądnęła do opinii komisji smoleńskiej. Zieliński ocenił też, że temat pracy jest trudny, bo trzeba poruszać się po „wielu niewiadomych”.

Zobacz również

pt

Zobacz również