Szczyt zakłamania: PIS najpierw opowiada o tym, jak bardzo szanuje projekty obywatelskie, a potem odrzuca projekt złagodzenia ustawy antyaborcyjnej w pierwszym czytaniu. Szokujące, że zagłosowali tak nie tylko politycy PiS, PSLu czy Kukiza, ale też część posłów Platformy i Nowoczesnej.

Polki i Polacy, którzy chcą normalnego, europejskiego ustawodawstwa regulującego przerywanie ciąży dostali czytelny komunikat. Musimy wybrać do Sejmu ludzi, którzy będą na serio walczyć o prawa kobiet.

Tymi ludźmi nie są polscy „liberałowie” z Nowoczesnej i Platformy. Liderzy tych formacji obwieścili, że w sprawie praw kobiet nie obowiązuje dyscyplina. Jasno zapowiedzieli, że oni sami są przeciw ucywilizowaniu polskiego prawa na wzór innych krajów europejskich. Brzmi niewiarygodnie, ale to prawda: część posłów Platformy i Nowoczesnej zagłosowała za odrzuceniem projektu Ratujmy Kobiety w pierwszym czytaniu!

Razem złoży w przyszłym Sejmie projekt złagodzenia ustawy regulującej przerywanie ciąży. Nie będziemy kluczyć jak Ryszard Petru, nie będziemy wdzięczyć się do czytelników skrajnie prawicowych tygodników jak Grzegorz Schetyna. Dzisiejsze głosowanie pokazało, że jedynym gwarantem praw kobiet jest w Polsce demokratyczna lewica.

Zobacz również

Adrian Zandberg