PiS sobie nie radzi! Kolejny skandal z narodowcami właśnie wybuchł

PiS sobie nie radzi! Kolejny skandal z narodowcami właśnie wybuchł Źródło: fot. Twitter.com/Młodzież Wszechpolska

Od czasu głośnego reportażu przedstawiającej życie polskiego ruchu neonazistowskiego, dyskusja o rozwoju tejże niebezpiecznej ideologii nie cichnie. Emisja materiału wywołała awanturę w Sejmie i zapowiedzi ostrzejszego traktowania przez władzę podobnych środowisk. Wydarzenia z 1 maja pokazują jednak, że PiS nie radzi sobie ze swoimi obietnicami.

W Polsce propagowanie ustroju faszystowskiego bądź nazistowskiego jest całkowicie nielegalne. Dotyczy to prezentowania związanych z nimi znaków, poglądów w debacie publicznej, a nawet posiadania literatury. Wiadomo jednak, że nietolerowane przez rządy w Warszawie ruchy działają w podziemiu, gdzie mają się doskonale i przeżywają pewnego rodzaju rozkwit w związku z napięciami etnicznymi w Europie Zachodniej. 1 maja w Warszawie odbyło się "Szturmowe Święto Pracy 2018", w którym udział wzięło około pięćdziesięciorga osób. Przez ulice stolicy maszerowali członkowie i członkinie Szturmu, stowarzyszenia Niklot, Kongresu Narodowo-Społeczneno oraz Autonomicznych Nacjonalistów.

PiS nie radzi sobie z nazistami

Nacjonalistyczne obchody święta 1 maja zakończyły się szarpaniną z policją, w której uczestniczyli zarówno maszerujący jak i ich przeciwnicy, którzy siadając na jezdni, starali się zablokować przejście nacjonalistów. Szturmowcy i zaprzyjaźnione z nimi organizacje skandowały hasła takie jak "Stop zatrudnieniu śmieciowemu", "Praca w Polsce dla Polaków", "Zakłady pracy bez kapitalizmu" czy "Chcemy państwa socjalnego". Po zakończeniu marszu policjanci przeanalizowali nagrania z jego przebiegu, by dostrzec na nich mężczyznę z symbolem SS na koszulce. W nocy z soboty na niedzielę zatrzymano posiadacza t-shirtu. W jego mieszkaniu znaleziono wspomnianą koszulkę i wiele innych dowodów obciążających. - Jutro mężczyzna zostanie przekazany do dyspozycji prokuratora wraz z zebranym w sprawie materiałem dowodowym, który zostanie poddany ocenie prawno-karnej, a następnie w oparciu o jego analizę podjęta zostanie decyzja o przedstawieniu ewentualnych zarzutów. My ze swojej strony prowadzimy postępowanie w kierunku art. 256 kk, czyli propagowania ustroju faszystowskiego - powiedział Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji. Pomimo hucznych zapewnień, Prawo i Sprawiedliwość dopuściło do pojawienia się symbolu bandyckiej organizacji wojskowej, która przyczyniła się do śmierci milionów Polaków na marszu w centrum stolicy. Widocznie zapowiedziana przez władze infiltracja niebezpiecznych organizacji i walka z nimi będzie trudniejsza, niż politycy Zjednoczonej prawicy sobie wyobrażali. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. Poruszające słowa wdowy po górniku. Dramat rodzin z dziećmi
  2. Narodowcy biją się z policją! Rozwiązano ich demonstrację
  3. Kaczyński znowu w szpitalu!
źródło: interia.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News