kaczyński(1)
fot. wikipedia.org
Karol Zaborowski - 12 Grudnia 2018

PiS patrzył na ręce PO. Właśnie ujawniono, kto naprawdę stoi za tym wszystkim

PiS cały czas oskarża PO o to, że podczas swoich rządów doprowadziło do rozprzestrzeniania się mafii VAT-owskich. Jednak politycy zapominają, że sami byli zaangażowani w powstanie tej ustawy.

PiS w ostatnich czasach znalazł się w naprawdę trudnej sytuacji. Przez to aktualny rząd za wszelką cenę chce udowodnić Polakom, że jest jedynym ratunkiem dla naszego kraju. Robi to poprzez ciągłe oskarżanie swoich przeciwników o coraz to większe zaniedbania i machlojki. Swojego czasu główną bronią PiS byłą afera Amber Gold, jednak kiedy temat stracił na zainteresowaniu, to trzeba było szukać kolejnego asa w rękawie. Padło na ustawę, która według obecnego rządu doprowadziła do powstania luki w VAT. Jednak politycy Jarosława Kaczyńskiego zapomnieli o jednym, ale jakże istotnym szczególe.

PiS kopie dół pod samym sobą

Chodzi oczywiście o ustawę, która znosiła sankcje za zaniżenie należnego podatku VAT i wprowadzała trzymiesięczny okres na jego rozliczenie. To właśnie te zapisy miały doprowadzić do tego, że w Polsce zaczęły prężnie rozwijać się mafie, które wzbogacały się na przekrętach związanych z podatkiem VAT. Ustawa została przegłosowana w 2008 roku, podczas gdy u władzy było PO. Według PiS to sprawia, że ówczesny rząd jest odpowiedzialny za powstanie gigantycznej luki w odprowadzaniu tego podatku. Jednak pomija się fakt, że to właśnie politycy obecnego obozu władzy stali za przygotowaniem projektu tejże ustawy. - Zniesienie sankcji było już przygotowane przez Zytę Gilowską w rządzie PiS. Projekt tej ustawy był przyjęty przez rząd PiS w czerwcu 2006 r. Jak nasza ustawa była głosowana przez Sejm latem 2008 r. to oczywiście wszyscy obecni na sali sejmowej posłowie PiS za nią głosowali, łącznie z Jarosławem Kaczyńskim i Beatą Szydło - mówił Jacek Rostowski.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Aleksander KwaśniewskiAleksander Kwaśniewski unika tego jak ognia! Kompromitujące fakty niszczą mu życieCzytaj dalej
Według informacji podanych przez Fakt, pomysł na wprowadzenie omawianych zmian, które miały doprowadzić do finansowej katastrofy powstały jeszcze w 2005 roku podczas rządów Prawa i Sprawiedliwości. Fakt, że politycy nie chwalą się tym, nie powinien nikogo dziwić, ponieważ ciężko oczekiwać, że posłowie będą donosili sami na siebie. Jednak im mocniej PiS uderza w PO, tłumacząc się luką VAT, to tym bardziej szkodzi sam sobie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rydzyk szczuje słuchaczy w programie na żywo! Duchowny przebił samego siebie
  2. Miało się nie wydać przed wyborami! Kuchciński właśnie wbił gwóźdź do trumny Kaczyńskiego
  3. Beata Szydło ostatecznie pogrążona! Jak może patrzeć wyborcom w twarz?!
  4. Znaki zodiaku, które są prawdziwymi BESTIAMI w łóżku
  5. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?
Mateusz MorawieckiMateusz Morawiecki ujawnił swoje prawdziwe oblicze. Z tej strony go nie znaliśmyCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News