PiS pluje Polakom w twarz i się śmieje. Twierdzą, że nie potrzebujecie pieniędzy

PiS pluje Polakom w twarz i się śmieje. Twierdzą, że nie potrzebujecie pieniędzy

To już jest szczyt bezczelności. Prawo i Sprawiedliwość twierdzi, że Polacy nie potrzebują pieniędzy. 8 miliardów z VAT to dla obywateli mają być "grosze". Według partii rządzącej, PiS dużo lepiej "zaopiekuje się" tą fortuną. 

Minister finansów w rządzie Mateusza Morawieckiego Teresa Czerwińska w rozmowie z Dorotą Gawryluk w programie "Wydarzenia i Opinie" wypowiadała się na temat sytuacji ekonomicznej w Polsce i zmian w systemie podatkowym. - Wszelkie prognozy pokazują, że w przyszłym roku  koniunktura gospodarcza zacznie nieco spowalniać. Dlatego projekcie ustawy budżetowej, w sposób ostrożny, założyliśmy wzrost PKB  na poziomie 3,8 proc - mówiła w rozmowie z Dorotą Gawryluk. Minister wychwalała swój rząd, jednak w pewnym momencie zaczęły padać niewygodne pytania. I wtedy przestało być tak przyjemnie.

Czy PiS obniży VAT? Wolne żarty

Jedną z obietnic wyborczych partii rządzącej była obniżka podatku VAT do 22%, czyli innymi słowy - cofnięcie zmian wprowadzonych przez Platformę. Teraz jednak swoje słowa PiS ma w poważaniu bowiem twierdzą, że im pieniądze bardziej się przydadzą. - Utrzymujemy VAT na poziomie 23 proc., ponieważ jeden punkt procentowy to w budżecie około 8 miliardów złotych, natomiast w kieszeniach Polaków, [zmiana] byłaby nieodczuwalna - przekonuje Czerwińska.

Czym jest podatek VAT?

Podatek VAT jest podatkiem od towarów i usług, ma charakter pośredni, co oznacza, że każdy z nas płaci go, kupując jakikolwiek produkt lub usługę. Jego wysokość ma bezpośredni wpływ na to, ile kosztują nas codzienne zakupy.   PRZECZYTAJ:
  1. Słynny polityk umiera, zostało mu niewiele czasu. Odmawia leczenia
  2. Doda zaatakowała Majdana. Twierdzi, że ją upokarza
  3. Polski biskup twierdzi, że Polacy są zbyt głupi. Dlatego potrzebują kościoła
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News