MSWiA odpowiedziało na zarzuty Pawła Kukiza, który przekonywał, że policja ukrywa dane na temat 500+. Muzyk przekonuje, że po wprowadzeniu dopłat dla rodzin radykalnie wzrosła liczba interwencji domowych.

– Wbrew temu co mówił podczas audycji w Radio Zet poseł Paweł Kukiz (Kukiz’15), od czasu wprowadzenia programu 500 plus liczba interwencji domowych zmalała. Pan poseł powołując się na rzekome dane policji stwierdził, że od czasu wprowadzenia programu pięciokrotnie wzrosła ilość interwencji domowych. Tymczasem według policyjnych danych od 1 kwietnia do 31 maja 2016 roku odnotowano o 11 748 interwencji mniej niż w tym samym okresie w roku 2015. Funkcjonariusze wystawili także 11999 niebieskich kart czyli o 428 mniej niż w roku 2015 – przekonuje ministerstwo w komunikacie.

 –  Pięciokrotnie wzrosła liczba interwencji domowych od czasów wprowadzenia 500+. To są dane policji, które nie są ujawnione. Nie chodzi o to, żeby dziecko nie miało pięciuset złotych, ale o to, żeby tatuś tego nie przepił – mówił Kukiz w rozmowie z Moniką Olejnik.

 – Chciałbym, żeby każde biedne dziecko miało o te pięćset złotych więcej, ale forma przyznawania tych pieniędzy jest dramatyczna. Nie twierdzę, że wszystkie rodziny przepijają. Porządnym rodzinom, które żyją na krawędzi ubóstwa, to pięćset złotych daje poczucie godności. Ale nawet te rodziny nie powinny mieć świadomości, że [500 zł – red.] dostają. Nie powinno się zabierać w podatku dochodowym. Obniżyć podatki, a nie rozdawnictwo. Tu jest droga – dodał.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

...

Zobacz również