Wiadomo skąd PiS weźmie na swoje obietnice. Partia wprowadza nowy podatek

Wiadomo skąd PiS weźmie na swoje obietnice. Partia wprowadza nowy podatek Źródło: Pixabay/Fz

PiS kontynuuje wprowadzanie "dobrej zmiany", która zdaniem części społeczeństwa przynosi więcej szkody niż pożytku. Partia rządząca postanowiła rozszerzyć swój główny projekt, jakim jest 500 plus, co oznacza, że znów spustoszone zostaną kieszenie podatników.

PiS jest dumne z projektu zwanego "Piątką Kaczyńskiego". Ich zdaniem to genialny pomysł na zażegnanie problemów finansowych, z którymi przyszło borykać się Polakom. Przy zachwalaniu pakietu politycy pomijają kwestię źródła pochodzenia funduszy. Absurdalność tego, że obywatele sami finansują swoje zapomogi, jest co jakiś czas wypominana rządzącym, ale ci się tym nie przejmują i planują kolejny podatek.

PiS wychodzi naprzeciw oczekiwaniom niepełnosprawnym i wprowadza nowy podatek

Na konferencji w Gdańsku Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki zapowiedzieli realizację kolejnych obietnic wyborczych i to już niebawem. Uznali, że przyszła pora, by pomyśleć o losie niepełnosprawnych. Co prawda, rządzący wcześniej zlekceważyli protest rodziców takich dzieci, ale zdążyli już o tym zapomnieć.

Wynikiem październikowej akcji było jedynie utworzenie podatku solidarnościowego, który jest odprowadzany od Polaków zarabiających powyżej 1 mln zł rocznie. Wszyscy pracownicy zarabiający minimalną krajową i więcej muszą opłacać dodatkowe składki na ubezpieczenie zdrowotne.

Nie było to wystarczająco satysfakcjonujące rozwiązanie dla rodziców, którzy ponoszą ogromne koszty, by pomóc potomkom. Nowa propozycja rządu powinna pomóc części niepełnosprawnych, pozostali muszą radzić sobie sami: osoby, u których zdiagnozowano całkowitą niepełnosprawność i są pełnoletnie mogą ubiegać się o 500 zł miesięcznie. 

Niepełnosprawni nie są wdzięczni za 500 plus, zamierzają strajkować

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

 

Jak łatwo się domyślić, wiąże się to z kolejnymi potrąceniami z pensji Polaków. Aby znaleźć fundusze na rozszerzenie pakietu PiS postanowił wprowadzić podatek handlowy. Do tej pory nie wiadomo, kto zostanie nim obciążony.

Spekuluje się, że na nowej "daninie" najbardziej ucierpią wielkie sieci handlowe. Podatek ten miał zostać wprowadzony już wcześniej, ale zapobiegła temu Unia Europejska, która uznała, że jest to nielegalna regulacja, świadcząca jedynie o braku stabilności państwa. Po 3 latach Trybunał Europejski uznał jednak, że Polska może wprowadzić nowe rozporządzenie. Co prawda, od wyroku sądu przysługuje apelacja, ale jest mało prawdopodobne, żeby coś miało się zmienić w tej kwestii.

Nie jest więc to dobra wiadomość dla właścicieli wielkich inwestycji, ale na zmianach prawnych mogą ucierpieć także zwykli Polacy, którzy będą zmuszeni kupować produkty po wyższych cenach. Eksperci szacują, że w wyniku wprowadzenia podatku handlowego do budżetu państwa wpłynie dodatkowe 1,5 mln zł. 

Zmiany zaproponowane przez PiS na niedzielnej konwencji nie są spełnieniem postulatów niepełnosprawnych i ich rodzin. Obecnie dorosły niepełnosprawny dostaje od państwa zaledwie 119,42 zł. Jak zauważa Iwona Hartwich, to za mało, by zapewnić takim osobom godziwe warunki życia. Podkreśla, że takie podstawowe potrzeby jak wizyta u fryzjera, kupno okularów czy wizyta u specjalisty nie są zbyt często finansowane przez NFZ. Nie jest odosobniona w tych spostrzeżeniach, dlatego na 23 maja został zapowiedziany strajk niepełnosprawnych. Protestujący będą domagać się około 1500 zł. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zofia Marcinkowska mogła stać się legendą kina. W wieku 22 lat zabiła siebie i partnera
  2. Jan Englert ma problemy ze zdrowiem? Beata Ścibakówna walczy o męża
  3. Pilne informacje Polsatu. Policjanci otworzyli wersalkę 24-latka i zmroziło im krew w żyłach
  4. TVN: Dzisiaj w Polsce zacznie się coś dużo gorszego niż burza z piorunami. Zostało kilka godzin
  5. Pokazali, jak wygląda teraz Benedykt XVI. Gdy zobaczycie te zdjęcia, popłaczecie się
  6. Zamiast przysięgi odczytała SMS-y narzeczonego. Ślub zamienił się w głośne rozstanie

Źródło: Money

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News