Jak zapowiedział wicemarszałek senatu z ramienia PiS, Stanisław Karczewski, jego formacja nie zawetuje planu szefa Komisji Europejskiej o przymusowej relokacji uchodźców.

Mimo że formacja Jarosława Kaczyńskiego sprzeciwia się przymusowej relokacji uchodźców z Bliskiego Wschodu jaką proponuje szef KE to – według zapewnień Karczewskiego – nie zawetuje w europarlamencie tego pomysłu i kwot uchodźców jaki ma przyjąć Polska.

Karczewski przekonuje, że taka decyzja jest podyktowana tym, że Prawo i Sprawiedliwość nie chce doprowadzić do wyjścia Polski ze wspólnoty europejskiej i musimy być przez to solidarni z resztą krajów zachodniej Europy.

 – Jesteśmy w Unii, ani Prawo i Sprawiedliwość, ani Jarosław Kaczyński, ani Beata Szydło nie chcemy wychodzić z Unii Europejskiej – powiedział Karczewski w programie „Polityka przy kawie” w TVP1.

Polityk formacji Kaczyńskiego zapewnił jednak, że z uwagi na duży sprzeciw polskiego społeczeństwa wobec takiego rozwiązania jego partia będzie podchodzić do niego krytycznie, pamiętając jednocześnie o potrzebie bycia solidarnym.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Zobacz również

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: tvp.info