SZOKUJĄCA reakcja PiS na wstrząsający materiał TVN o narodowcach

SZOKUJĄCA reakcja PiS na wstrząsający materiał TVN o narodowcach

Tego środowiska narodowców bez wątpienia się nie spodziewały. Oficjalnie wystąpiło przeciw nim bowiem... Prawo i Sprawiedliwość. Zaczyna się prawdziwa wojna! Czy to koniec protekcji PiS nad środowiskami narodowymi? Wiele na to wskazuje. Do tej pory narodowcy mieli ciche przyzwolenie na swoje działania, ale najprawdopodobniej to koniec sojuszu z obozem władzy, który ma dosyć wybryków skrajnej prawicy. Przypominamy, że postaci opisane w materiale TVN są powiązane z Robertem Winnickim, posłem na Sejm. 

Tuż po emisji kontrowersyjnego reportażu Superwizjera dotyczącego polskich neonazistów minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński podjął bardzo stanowcze kroki. Zdecydował się otwarcie wystąpić przeciwko grupie, której członkowie sami nazywają się narodowcami. ZOBACZ TAKŻE: Czystka w rządzie PiS! Ludzie Macierewicza masowo wyrzucani - W związku z emisją reportażu Superwizjera, jutro (22 stycznia br.) minister Joachim Brudziński będzie na ten temat rozmawiał z nadinspektorem Jarosławem Szymczykiem, Komendantem Głównym Policji. Sprawa ta zostanie również omówiona z Bogdanem Święczkowskim, I Zastępcą Prokuratora Generalnego Prokuratorem Krajowym - czytamy w oficjalnym komunikacie MSWiA.

Ostre reakcje polityków rządu PiS

- W Polsce nie ma przyzwolenia na propagowanie faszystowskiego, komunistycznego lub innego totalitarnego ustroju państwa. Nie ma również zgody na pojawianie się w przestrzeni publicznej symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej. (...) Polska Policja będzie podejmowała adekwatne - zgodnie ze swoimi kompetencjami - działania, wobec każdej osoby lub organizacji, która nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, czy rasowych - powiedział sam Brudziński.

Co ciekawe, zawtórował mu także premier w rządzie PiS Mateusz Morawiecki. W krótkim wpisie na Twitterze odniósł się do afery.

ZOBACZ TAKŻE: Chcą zlinczować Manna! Zmiażdżył PiS, chcą zemsty

- Propagowanie faszyzmu lub innych totalitaryzmów jest nie tylko niezgodne z polskim prawem. Jest przede wszystkim deptaniem pamięci naszych przodków i ich bohaterskiego wysiłku walki o Polskę sprawiedliwą i wolną od nienawiści. Nie ma przyzwolenia na tego typu zachowania i symbole - stwierdził szef Rady Ministrów, otwarcie występując przeciw kontrowersyjnemu środowisku.

PiS Fot. Twitter Sprawę skomentował również Zbigniew Ziobro. - Jeśli ktoś czci Adolfa Hitlera, który jest jednym z największych zbrodniarzy w dziejach, to zasługuje na bezwzględne potraktowanie. W takich sytuacjach prokuratura będzie zawsze stanowcza - skomentował temat minister sprawiedliwości.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News