Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała zestawienie czasu antenowego TVP poświęconego partiom politycznym. Prawo i Sprawiedliwość w pierwszym półroczu 2016 roku było omawiane 100 godzin więcej niż Platforma.

Eksperci KRRiT sprawdzili, ile czasu antenowego zostało poświęcone prezentacji programów politycznych partii. Raport dotyczy pierwszej połowy bieżącego roku. W okresie od stycznia do czerwca Prawie i Sprawiedliwości poświęcono 165 godzin antenowych, na drugim miejscu plasuję się Platforma Obywatelska z 59 godzinami. Przy tym w drugim kwartale mówiono prawie cztery razy więcej o PiS niż o PO.

Dla porównania w pierwszym kwartale ubiegłego roku, gdy rządziła koalicja PO-PSL, czas przeznaczony na Platformę wyniósł 48 godzin, natomiast Prawa i Sprawiedliwości 26 godzin. W drugim kwartale 2015 wyniki nieznacznie się zmieniły, 43 godziny dla PO i 26 dla PIS.

W raporcie analitycy stwierdzili, że więcej czasu antenowego poświęconego partii rządzącej nie jest niczym szczególnym, natomiast zaskakująca jest obecna dysproporcja.

– Zrozumiałe jest, że więcej czasu nadawca przeznacza na prezentowanie stanowisk partii rządzącej niż partii opozycyjnej (w pierwszym półroczu 2015 r. przeznaczono na prezentację PO 40 godz. więcej niż na prezentację PiS) [..] Obecnie jednak dysproporcja ta jest rażąco wysoka. W półroczu 2016 r. w TVP ponad 100 godzin więcej przeznaczonych zostało na prezentację stanowisk PiS niż PO – twierdzą analitycy KRRiT

krit1krit2krit3krit4

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

wk źródło: gazeta.pl

...

Zobacz również