Tanie państwo to bujda. Rząd PiS przyznał rekordowe nagrody

Tanie państwo to bujda. Rząd PiS przyznał rekordowe nagrody

Tanie państwo jakim według PiS miała stać się Polska przeszło już najwyraźniej do historii. 10 milionów złotych, taka kwota ma trafić do urzędników agencji rolnej w ramach nagród. Tym samym został pobity rekord w kwocie nagród dla pracowników rządowych. 

Sensacyjne informacje ukazały się w "Fakcie". Według informacji jakie przekazał dziennik 10 milionów złotych zostało wypłacone pracownikom w latach 2016-2017 przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. To nadzorowane było wówczas przez Krzysztofa Jurgiela. Chodzi o pieniądze z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Średnio około 25 tysięcy złotych mieli otrzymać dyrektorzy i wicedyrektorzy oddziałów regionalnych, szefom centrali wypłacono ponad milion złotych, a w biurach powiatowych ponad 4,4 miliona złotych tylko w zeszłym roku.

Według Faktu Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nie odnosiła w tym czasie zbyt wielu sukcesów. Wypłaty dla rolników były zagrożone przez problemy z systemami informatycznymi. Ze złożonych 30 tysięcy wniosków o modernizacje gospodarstw tylko połowa została zaakceptowana. Wpływ na taką sytuacje miał mieć lęk przed podjęciem decyzji.

Hojne nagrody w PiS nie pierwszy raz

Nie jest to pierwsza afera dotycząca nagród za rządów PiS. Na początku roku Krzysztof Brejza z Platformy Obywatelskiej ujawnił, że w momencie kiedy premierem była Beata Szydło, ministrowie oraz wiceministrowie otrzymywali nagrody, które sięgały wielu milionów złotych.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU PO GALERII Proceder ten został nazwany: "zapasowym systemem płac w rządzie". Warto dodać, że te nagrody były wypłacane w formie stałych dodatków do pensji i niejednokrotnie sami zainteresowani nie wiedzieli, że to nagroda. Kiedy afera dotarła do mediów Jarosław Kaczyński poprosił członków rządu o przekazanie nagród na cele Caritas Polska.

Najwięcej dał Krzysztof Jurgiel

Najbardziej hojnym okazuje się jednak minister Krzysztof Jurgiel. Wcześniej z prasy czy telewizji mogliśmy dowiedzieć się o tym, że osoby pracujące w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w 2017 roku dostały łącznie 6 milionów 281 tysięcy złotych nagród! Z kolei pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego mieli otrzymać prawie 50 milionów złotych (średnio po 8 tysięcy złotych na głowę).ZOBACZ TAKŻE:
  1. PiS przestraszył się „Kleru”! Haniebna decyzja władz radia
  2. Sztandarowy plan PiS właśnie upadł. Zapadł wyrok sąd
  3. Przełomowa deklaracja. Dostaniecie więcej niż 500 plus, niezależnie od wyniku wyborów
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News