PiS uderza w Izrael! NOWA ustawa, radykalny ZAKAZ

PiS uderza w Izrael! NOWA ustawa, radykalny ZAKAZ

Konflikt dyplomatyczny między Warszawą a Tel Awiwem coraz bardziej się zaostrza. Prawo i Sprawiedliwość postanowiło uderzyć w Izrael jak nigdy wcześniej. Zakaz, który chce wprowadzić Zjednoczona Prawica, uderza bezpośrednio w wyznawców judaizmu.

Od czasu przegłosowania nowelizacji ustawy o IPN załamały się dotychczas idealne relacje polsko-żydowskie. Ustawa przez najwyższe władze Państwa Izrael nazwały nowe prawo antysemickim i negującym Holokaust. ZOBACZ TAKŻE: Ujawniamy: To dlatego Żydzi atakują PiS. Powód wyjaśnia wszystko Z polski wycofana została izraelska ambasador, a przed polską placówką w stolicy państwa odbyła się wczoraj demonstracja zorganizowana przez osoby, które przeżyły zagładę II wojny światowej i obwiniają z nią również Polaków. Zapisy noweli nakładają wyższe kary za obarczanie odpowiedzialnością Polski i Polaków za zbrodnie, których nie popełnili. Chodzi tu głównie o rozpowszechnianie informacji, jakoby obozy koncentracyjne, jak m.in. ten w Oświęcimiu były polskie. Wszystkiemu stanowczo sprzeciwia się rząd Izraela. ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński będzie wściekły! Waszczykowski obnażył prawdę ws. ustawy o IPN Pojawiły się również głosy, że cała afera zainicjowana przez państwo żydowskie jest przykrywką dla afery korupcyjnej, w której głównym podejrzanym jest premier Benjamin Netanjahu. Polityk podejrzewany jest o przyjmowanie drogich prezentów i dawanie koncesji na tworzenie kasyn w zamian za słowa poparcia na łamach miejscowych gazet.

PiS drugi raz uderza w Izrael!

Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza jednak zwalniać tempa w konflikcie i przeprowadza właśnie prawdziwą legislacyjną ofensywę. Jarosław Kaczyński i jego sojusznicy chcą uderzyć symbolicznie w Izrael, ale także bezpośrednio w mieszkających w Polsce Żydów. Prezes Kaczyński wydał polecenie stworzenia kolejnej, nowej ustawy. ZOBACZ TAKŻE: Ustawa IPN do kosza! Nie będzie karać za „polskie obozy”, jest BEZUŻYTECZNA Znany z sympatii do zwierząt prezes PiS jawnie sprzeciwia się ubojowi rytualnemu. Kaczyński uważa go za okrutny i niepotrzebny, dlatego lobbuje na rzecz zaostrzenia regulacji dotyczących uzyskiwania koszernego mięsa. PiS zamierza zakazać specjalnych klatek do obracania zwierząt, których przy rytualnym uboju wykorzystują gminy żydowskie. Jest to sposób na utrzymanie wolności religijnej i kultu, przy jednoczesnym znaczącym ich ograniczeniu. Po stronie społeczności żydowskiej opowiedział się niespodziewanie Episkopat, który w oświadczeniu w tej sprawie powołał się na tradycję tolerancji religijnej w Polsce. ZOBACZ TAKŻE: Ale zaskoczenie! Polski Kościół właśnie wypowiedział PiS WOJNĘ - Prezydium Konferencji Episkopatu Polski zwraca uwagę na to, że w całej wielowiekowej historii prawodawstwa polskiego nigdy nie było kwestionowane prawo do wolności religijnej, w tym prawo do zachowania własnych tradycji i zwyczajów. Prezydium KEP podziela troskę żydowskich gmin wyznaniowych oraz wyznawców islamu o zachowanie i realizację podstawowych praw wolności wyznania i kultu. Do nich należy również prawo do zachowania swoich obyczajów, w tym rytualnego uboju zwierząt - napisano w oświadczeniu KEP. źródło: wp.pl Następny artykuł