Tego nikt się nie spodziewał, a zwłaszcza zwolennicy PiS. Czołowy polityk partii rządzącej wypowiedział się pozytywnie o Donaldzie Tusku, wywołując wiele pytań. Powodem nagłego ocieplenia stosunku do szefa Rady Europejskiej są jego słowa, które padły na ostatnim szczycie unijnym.

Donald Tusk stwierdził, że nie widzi szans na powodzenie projektu relokacji uchodźców, przybywających tłumnie do Europy. Wywołało to falę krytyki zwolenników przyjmowania uchodźców oraz pozytywne komentarze przeciwników tego rozwiązania. W tej sprawie wypowiedział się także szef MSZ Witold Waszczykowski.

– Już cała Europa zmieniła zdanie i uznała, że ta decyzja jest nietrafiona oraz niezrealizowana. Wszyscy już uważają, że kwestia emigrantów, bo tu chodzi o emigrantów, a w mniejszym stopniu uchodźców, nie może być rozwiązana w taki sposób, jak proponowała Komisja Europejska i inne instytucje europejskie – powiedział minister.

Donald Tusk zmienił także poglądy odnośnie państw niechętnych przyjmowaniu kwot uchodźców. Stwierdził, że w zaistniałej sytuacji trzeba szukać porozumienia, które nie odseparuje Polski i Grupy Wyszehradzkiej od reszty wspólnoty. Jest to ogromna zmiana, gdyż jeszcze niedawno były premier RP groził Warszawie konsekwencjami, wynikającymi z jej podejścia do sprawy uchodźców.

– Być może po tej krytyce, jaka wylewa się na niego już od wielu, wielu lat ze strony Polski, w końcu przeżył jakąś refleksję i dostrzega, że trzeba w końcu zacząć działać na rzecz własnego kraju, tak, jak to robią inni, wysokiego szczebla urzędnicy europejscy – skomentował członek rządu Prawa i Sprawiedliwości.

źródło: niezależna.pl

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

15 największych sekretów ujawnionych przez WikiLeaks

...

Zobacz również