W weekend czeka nas totalny chaos w całym kraju! PiS nie wie co robić

W weekend czeka nas totalny chaos w całym kraju! PiS nie wie co robić Źródło:

PiS może mieć problem? Okazuje się, że jednorazowe święto, którym chciano uczcić stulecie odzyskania niepodległości, ekonomicznie - zupełnie się nie opłaca. Właściciele sklepów nie wiedzą, co mają robić, a rząd zdaje się przeciągać ostateczną decyzję. W najbliższy weekend czeka nas chaos.

PiS chciałoby, aby 12 listopada Polacy mogli świętować. W związku z tym złożono ustawę, która ma zapewnić dzień wolnym. Sejm jednak przetrzymuje dokument, potrzebny jest także podpis prezydenta. Ekspresowe ustalenie wolnego dnia ma jednak niebagatelny wpływ na gospodarkę. Właściciele sklepów wciąż nie wiedzą, jak się przygotować do nadchodzącego weekendu.

Pomysł rządu nie wszystkim się spodobał. Czy PiS weźmie odpowiedzialność za decyzję o wolnym dniu?

Niehandlowa niedziela oraz dodatkowe "święto po święcie" mogą spowodować, że wielu ludzi może mieć problem ze zrobieniem zakupów. A właściciele sklepów nie wiedzą, jakie mają złożyć zamówienia produktów. W sobotę może zabraknąć chleba oraz podstawowych produktów spożywczych na półkach sklepowych. Ci, którzy planują większe zakupy, mogą się w sobotę rozczarować. Według pracodawców trudne jest także ustalenie grafiku na najbliższy poniedziałek. Zgodnie z ustawą, właściciele powinni przekazać dyspozycje pracownikom do 5 listopada. Niestety, ustawa, która wciąż jest w Senacie może pokrzyżować wielu osobom plany. Mimo wszystko w ciągu dwóch wolnych dni nie musimy obawiać się paniki. Oprócz sklepów, otwarte w tym czasie będą stacje benzynowe i restauracje. Pytania do PiS w sprawie ustalenia jednej wersji przebiegu wolnego dnia 12 listopada. Niestety rząd nie jest w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Prezydent zapowiedział podpisanie ustawy. Wciąż pozostaje ona jednak w Senacie.

Czemu 12 listopada jest wolnym dniem?

W ocenie PiS Polacy powinni mieć możliwość uczczenia stulecia niepodległości. 11 listopada ustawowo jest dniem wolnym od pracy, natomiast jubileuszowa rocznica pchnęła polityków do rewolucyjnych decyzji.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Dodatkowy wolny dzień pozwoli Rodakom na godne uczczenie 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, wydłuży czas uroczystości do trzech dni, tj od 10 do 12 listopada 2018 roku - pojawia się w ustawie. Ostateczną decyzję politycy powinni podjąć do końca tygodnia. W 1919 roku, 12 listopada również był dniem wolnym od pracy.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Czy 12 listopada sklepy będą otwarte? Niektórzy Polacy będą wściekli
  2. Ile wynosi zasiłek pielęgnacyjny 2018? Od 1 listopada dostaniecie więcej
  3. Zamykają je żywcem w “grobach”. Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  4. Znaki zodiaku kobiet, które są cudownymi partnerkami
  5. Kompromitacja polskiej policji. Ujawniono protokół zatrzymania z 11 listopada
Następny artykuł