Działacz PiS usłyszał zarzuty. Miał wykradać ubrania z kontenerów PCK i sprzedawać w lumpeksach

Działacz PiS usłyszał zarzuty. Miał wykradać ubrania z kontenerów PCK i sprzedawać w lumpeksach Źródło: pck.malopolska.pl/

PiS ma w swoich szeregach polityka, którym raczej nie może się chwalić. Jeden z działaczy partii został oskarżony o kradzież ubrań z kontenerów PCK, by później sprzedawać je do lumpeksów.

PiS w obliczu kolejnej afery. Jeden z działaczy partii usłyszał zarzuty w sprawie "afery kontenerowej". Jerzy S. od niemalże dwóch lat jest głównym podejrzanym w sprawie, która do dzisiaj nie została rozwiązana. Najprawdopodobniej w związku z postawionym zarzutami, sąd będzie w stanie w końcu ukarać mężczyznę, który dorabiał sobie zabierając najbardziej potrzebującym obywatelom Polski.

Działacz PiS z zarzutami w sprawie kradzieży

Były radny PiS, Jerzy S., usłyszał pod swoim adresem poważne zarzuty. Miałby być on zamieszany w "aferę kontenerową". W Polskim Czerwonym Krzyżu (PCK) okazało się, że z kontenerów kradziona jest odzież, która miała iść dla najbiedniejszych. Ukradzione ubrania miały być dokładnie selekcjonowane i przekazywane przez Jerzego S. do zaprzyjaźnionych lumpeksów. 

Już we wrześniu ubiegłego roku pojawiły się doniesienia, jakoby Jerzy S., działacz PiS, miał coś wspólnego z okradaniem kontenerów. Dopiero w tym tygodniu usłyszał on zarzuty w tej sprawie. W związku z nieprzychylnymi wiadomościami nie kandydował w wyborach samorządowych. 

- Wyjaśniać sprawę będę, gdy przyjdzie na to czas. Teraz nie czuję się na siłach - mówił jeszcze w zeszłym roku. 

Król lumpeksów Jerzy S. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z PCK zniknęła nie tylko odzież: zgodnie z doniesieniami przedstawicieli organizacji, brakuje w niej ponad 40 ton żywności, która tak samo jak ubrania miała zostać przeznaczona dla najbiedniejszych. Najprawdopodobniej zarobił na niej Jerzy S, a dolnośląski oddział PCK nie ma czego przekazać uboższym obywatelom.

Dzisiaj grzeje: 1. Na pogrzeb Anny Jantar przyszło aż 40 tysięcy Polaków. To, jak wygląda jej grób dziś jest nie do uwierzenia
2. 21 lat młodszą dziewczynę trzyma na smyczy, jedzenie wrzuca jej do miski. Rodzina nie potrafi jej pomóc

Chociaż śledztwo w sprawie podejrzanego o kradzież twa już ponad dwa lata, to jak widać śledczy musieli się mocno napracować, by w końcu postawić zarzuty Jerzemu S. W "aferze kontenerowej" ważny jest też jeszcze jeden szczegół - wszystkie informacje dotyczące kradzieży z PCK są głęboko skrywane przed mediami, jakby poznane już fakty nie były wszystkim, co zaszło w tej sprawie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mogą ZABRAĆ ci miejsce pochówku bliskiej osoby. Aby temu zapobiec, musisz pamiętać o jednym
  2. Kaczyńska z rodziną odwiedziła grób rodziców na Wawelu. Towarzyszył jej też Andrzej Duda
  3. Wdowa po Pawle Adamowiczu zdobyła się na bolesne wyznanie: "Dopiero teraz zaczynam bać"
  4. 5 mężczyzn brutalnie zgwałciło bezbronne dziecko. Wyrok sądu jest śmieszny, a uzasadnienie sprawia, że ręce opadają
  5. Kobieta dyskretnie wręczyła recepcjonistce karteczkę. Przeczytała 12 dramatycznych słów i przeszły ją ciarki

źródło: fakt

Następny artykuł