Jest trzeci kandydat do wyborów w Gdańsku. To wnuk legendy Solidarności

Jest trzeci kandydat do wyborów w Gdańsku. To wnuk legendy Solidarności Źródło: Fot. Wikipedia

Piotr Walentynowicz zdecydował się wystartować w wyborach prezydenckich w Gdańsku. Wnuk legendarnej działaczki Solidarności Anny Walentynowicz ogłosił to za pośrednictwem mediów społecznościowych, prosząc mieszkańców nadmorskiego miasta o wsparcie. Wielu jego zwolenników zareagowało na tę informację bardzo radośnie.

Piotr Walentynowicz nie jest raczej postacią znaną krajowym komentatorom politycznym. Wnuk współzałożycielki Solidarności znalazł się jednak na językach całej Polski z powodu swej decyzji o starcie w wyborach na prezydenta Gdańska, które odbędą się z powodu tragicznej śmierci Pawła Adamowicza.

Piotr Walentynowicz jest trzecim kandydatem do wyborów w Gdańsku

Wiadomo już, że Walentynowicz będzie musiał zmierzyć się w elekcji z Aleksandrą Dulkiewicz oraz Grzegorzem Braunem. Działacz poinformował o swej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych, szybko spotykając się z raczej ciepłym społecznym odbiorem. - Chciałbym poinformować, że w dniu dzisiejszym utworzony został Komitet Wyborczy Wyborców „GDAŃSK DLA MIESZKAŃCÓW”, który zamierza zgłosić moją kandydaturę w wyborach przedterminowych na Prezydenta Miasta Gdańska. Śmierć Prezydenta Pawła Adamowicza wstrząsnęła nie tylko mieszkańcami Gdańska ale i całym krajem. W zaistniałej sytuacji przedterminowe wybory i poprzedzająca je kampania będą się różnić od wszystkich poprzednich. Kandydatura Aleksandry Dulkiewicz jako dotychczasowej zastępczyni Prezydenta jest w pewien sposób naturalna. Myślę jednak, iż nie jest najlepszym rozwiązaniem by wybory – przeprowadzane nawet w tak tragicznych okolicznościach – odbywały się na zasadzie mianowania i obietnicy realizacji testamentu politycznego, przy „zawieszeniu” mechanizmów demokratycznych takich jak możliwość wyboru - stwierdził 25 stycznia w długim poście na Facebooku Walentynowicz.

Wnuk legendy Solidarności zawalczy o prezydenturę w Gdańsku

- Gdańszczanom należy się moim zdaniem dyskusja na temat różnych wizji funkcjonowania Naszego Miasta oraz umożliwienie im dokonania demokratycznego wyboru jednej z nich. Dlatego za namową swoich znajomych i przyjaciół postanowiłem o kandydowaniu w nadchodzących wyborach jako kandydat niezależny. Zastrzegam przy tym jednoznacznie, iż decyzja ta nie była w żaden sposób uzgadniana ani ani nawet konsultowana z jakimikolwiek środowiskami partyjnymi. (...) Po formalnym zarejestrowaniu komitetu, przekażę dalsze informacje - dodał wnuk działaczki Solidarności, zachęcając do wspierania jego inicjatywy oraz oddania na niego licznych głosów. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Wielu gdańszczan stwierdzało w komentarzach, że Piotr Walentynowicz podjął doskonałą decyzję. Gratulowali mu oraz podkreślali, że życzą powodzenia. Czas pokaże, czy te pozytywne słowa przełożą się ostatecznie na pokaźny wynik wyborczy. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Jest apel do Owsiaka. Niech Puszka Adamowicza będzie COROCZNĄ akcją WOŚP
  2. Agnieszka Chylińska PRZERAŻAJĄCO chuda. Fani boją się o jej życie!
  3. Prokuratura nie odpuszcza żonie Adamowicza. Wznawia śledztwo, poważne zarzuty
  4. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz?Tego się po niej NIKT nie spodziewał
  5. Los setek tysięcy beneficjentów 500 plus zostanie przesądzony. Już niedługo oficjalny komunikat
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News