Popularna polska sieć sklepów upada. Półki świecą pustkami

Popularna polska sieć sklepów upada. Półki świecą pustkami

"Piotr i Paweł" na skraju. Jedna z popularnych polskich sieci upada! Sklep, w którym gości co tydzień wiele rodzin, nie jest w stanie uzupełnić swoich półek, co dramatycznie pokazują internauci. Co się dzieje ze sklepami? Czy sieć wstanie jeszcze z kolan?

Sieć "Piotr i Paweł" przeżywa aktualnie ciężkie chwile. Od jakiegoś czasu w internecie pojawiały się zdjęcia pustych sklepowych półek. Czy owe pustki są dowodem na to, że sieć walczy o swój byt na rynku? Jak informuje jeden z portali, do poznańskiego oddziału Sądu Rejonowego wpłynął wniosek o tzw. postępowanie sanacyjne. Jest to najbardziej rygorystyczne oraz mające największe zaangażowanie władzy postępowanie, którego celem jest restrukturyzacja firmy. Od zwykłego postępowania upadłościowego różni się tym, że dłużnik po nim ma szansę wyjść na prostą, a nie upaść i zakończyć swoją działalność. Celem tego postępowania jest reanimacja spółki, a nie jej rozliczenie i wysłanie w niebyt.

"Piotr i Paweł" jeszcze powróci?

Dokładnie to próbował w wywiadach tłumaczyć prezes sieci "Piotr i Paweł", Marek Miętka. Zaznaczył on, że postępowanie sanacyjne to nie postępowanie upadłościowe i dzięki temu sieć ma szansę na wdrożenie nowych procedur, stworzenie nowych perspektyw rozwoju oraz przeprowadzenie skuteczniej restrukturyzacji, która pomoże firmie odbić się od dna, wyjść na prostą i z dobrymi wynikami pozostać na naszym rodzimym runku. Czy postępowanie wobec sieci zakończy się sukcesem? Tego dowiemy się już wkrótce. Internauci zaznaczają, że jest to jedna z popularniejszych sieci w Polsce i wiele rodzin robi tam zakupy. Czy obywatele będą musieli czasowo lub na stałe zmienić swój punkt zaopatrzeniowy?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Twarze Dzień Dobry TVN w poważnym konflikcie. Jest gorzej niż kiedykolwiek
  2. PiS znalazł bat na Tuska. Wiadomo jak go ukażą
  3. RP: Odkryto pilnie strzeżoną tajemnicę PiS. Tak wygrają wybory
Następny artykuł