"Panie Duda, proszę sobie wyobrazić, gdzie była ręka Jankowskiego przed podaniem panu komunii"

"Panie Duda, proszę sobie wyobrazić, gdzie była ręka Jankowskiego przed podaniem panu komunii" Źródło: Fot. YouTube/tvPodkarpacie

Piotr Duda, przewodniczący "Solidarności" stał się ostatnio jedną z najbardziej krytykowanych postaci polskiego życia publicznego. Wszystko z powodu postawy, jaką przyjął wobec obalenia pomnika księdza Henryka Jankowskiego. Związkowiec musi głęboko zastanowić się nad swoimi wyborami i tym, kogo wspiera w walce o prawdę.

Piotr Duda w odpowiedzi na obalenie tzw. kapelana "Solidarności" zareagował oburzeniem. Nazwał akt chuligaństwem, chamstwem i wandalizmem, a by wyrazić swoje poparcie dla zmarłego w 2010 roku duchownego, położył pod cokołem jego obalonego pomnika wieniec.

Na ten akt z niedowierzaniem reagują użytkownicy internetu. Działacz lewicy Piotr Szumlewicz stwierdził, że jest to wstyd dla ruchu związkowego, a dziennikarz Konrad Piasecki stwierdził, że nie rozumie, jak można komuś takiemu składać hołd.

- Nie rozumiem jak można, wiedząc o agenturalnej i seksualnej przeszłości ks. Jankowskiego, uznać za sensowny gest składania kwiatów przy pustym cokole. Kogo on ma uczcić? - pisze Piasecki.

- Panie Duda, proszę sobie wyobrazić, gdzie była ręka Jankowskiego przed podaniem panu komunii - pojawiło się na Twitterze.

Zarzuty ciążące na zmarłym już duchownym są tak ciężkie, że trudno wypowiadać się o nim w pozytywny sposób, a co dopiero składać kwiaty pod jego słusznie obalonym pomnikiem - zauważają internauci oraz przekazują swoje zaniepokojenie debatą, która rozgorzała w mediach.

Postawa ślepych na argumenty obrońców pedofilów zatrważa i nie daje nadziei na poprawę sytuacji ofiar zboczeńców w sutannach w naszym kraju. Sytuacja, w ocenie wielu jedynie pogłębia uczucie bezkarności hierarchów Kościoła katolickiego. A to wszystko w czasie, kiedy w Watykanie trwa szczyt ws. wyjaśnienia problemu pedofilii z Kościele.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Adam Małysz boi się o Piotra Żyłę. Tak źle jeszcze nie było
  2. Burza w mediach wokół Kuby Wojewódzkiego. Król TVN jest jednak gejem?
  3. Małgorzata Rozenek pochwaliła się brzuchem. Fani gratulują celebrytce
  4. Zaczyna robić się już poważnie. Związek Igi Lis i Taco Hemingwaya kwitnie
  5. Katarzyna Figura schudła! Aktorka przeszła spektakularną metamorfozę
  6. Młodsza córka Hanny Lis to prawdziwa piękność! Podobna do mamy?
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News