"Panie Duda, proszę sobie wyobrazić, gdzie była ręka Jankowskiego przed podaniem panu komunii"

"Panie Duda, proszę sobie wyobrazić, gdzie była ręka Jankowskiego przed podaniem panu komunii" Źródło: Fot. YouTube/tvPodkarpacie

Piotr Duda, przewodniczący "Solidarności" stał się ostatnio jedną z najbardziej krytykowanych postaci polskiego życia publicznego. Wszystko z powodu postawy, jaką przyjął wobec obalenia pomnika księdza Henryka Jankowskiego. Związkowiec musi głęboko zastanowić się nad swoimi wyborami i tym, kogo wspiera w walce o prawdę.

Piotr Duda w odpowiedzi na obalenie tzw. kapelana "Solidarności" zareagował oburzeniem. Nazwał akt chuligaństwem, chamstwem i wandalizmem, a by wyrazić swoje poparcie dla zmarłego w 2010 roku duchownego, położył pod cokołem jego obalonego pomnika wieniec.

Na ten akt z niedowierzaniem reagują użytkownicy internetu. Działacz lewicy Piotr Szumlewicz stwierdził, że jest to wstyd dla ruchu związkowego, a dziennikarz Konrad Piasecki stwierdził, że nie rozumie, jak można komuś takiemu składać hołd.

- Nie rozumiem jak można, wiedząc o agenturalnej i seksualnej przeszłości ks. Jankowskiego, uznać za sensowny gest składania kwiatów przy pustym cokole. Kogo on ma uczcić? - pisze Piasecki.

- Panie Duda, proszę sobie wyobrazić, gdzie była ręka Jankowskiego przed podaniem panu komunii - pojawiło się na Twitterze.

Zarzuty ciążące na zmarłym już duchownym są tak ciężkie, że trudno wypowiadać się o nim w pozytywny sposób, a co dopiero składać kwiaty pod jego słusznie obalonym pomnikiem - zauważają internauci oraz przekazują swoje zaniepokojenie debatą, która rozgorzała w mediach.

Postawa ślepych na argumenty obrońców pedofilów zatrważa i nie daje nadziei na poprawę sytuacji ofiar zboczeńców w sutannach w naszym kraju. Sytuacja, w ocenie wielu jedynie pogłębia uczucie bezkarności hierarchów Kościoła katolickiego. A to wszystko w czasie, kiedy w Watykanie trwa szczyt ws. wyjaśnienia problemu pedofilii z Kościele.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Adam Małysz boi się o Piotra Żyłę. Tak źle jeszcze nie było
  2. Burza w mediach wokół Kuby Wojewódzkiego. Król TVN jest jednak gejem?
  3. Małgorzata Rozenek pochwaliła się brzuchem. Fani gratulują celebrytce
  4. Zaczyna robić się już poważnie. Związek Igi Lis i Taco Hemingwaya kwitnie
  5. Katarzyna Figura schudła! Aktorka przeszła spektakularną metamorfozę
  6. Młodsza córka Hanny Lis to prawdziwa piękność! Podobna do mamy?
Następny artykuł