W sieci pojawił się teledysk zespołu „Anno Domini” z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski. Dzieło poznańskich artystów nie spotkało się jednak z dobrym przyjęciem.

„Chrzest Polski 966”, pod takim tytułem został opublikowany teledysk poznańskiego zespołu „Anno Domini” z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski. Jak dowiadujemy się z treści opisu klipu został on nakręcony w Poznaniu z inicjatywy tutejszej Archidiecezji oraz Klubu Katolickich Przedsiębiorców.

Teledysk w zamyśle twórców miał zapraszać na obchody 1050-lecia chrztu Polski w Poznaniu, które odbędą się w kwietniu jednak został przyjęty przez internautów bardzo negatywnie. Mimo, że komentowanie pod nagraniem na YouTube zostało wyłączone to internauci nie szczędzą negatywnych opinii na portalach społecznościowych a także w ocenie filmu – łapek w dół jest dziesięciokrotnie więcej niż w górę.

 – Po pierwsze, rzecz muzycznie jest amatorska i bardzo uproszczona: zaczyna się jak ścieżka dźwiękowa „Teletubisiów”, a kończy – jak piosenki Rubika, tylko mniej lotne i w brzmieniu bardziej chałupnicze. Po drugie, utwór ma zapraszać na organizowane z wielkim rozmachem obchody 1050-lecia chrztu na poznańskim stadionie. Tymczasem sekwencja kadrów, które widzimy, to para wychodząca z kościoła na pusty plac, a potem kilkunastoosobowa grupa ludzi na opustoszałym poznańskim rynku – w dodatku filmowanych dronami z góry, co potęguje wrażenie, że nie są potężną wspólnotą religijną, tylko jakąś subkulturą. Trochę to nie gra z frazą z tekstu: „Jedno państwo, kościół, jeden chrzest”, niezbyt zresztą fortunnie sygnalizującą hegemonię Kościoła katolickiego w Polsce – recenzuje teledysk Bartek Chciński z „Polityki”

https://www.youtube.com/watch?v=wjBiEsU9hPM

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: polityka

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.