Byłemu liderowi Komitetu Obrony Demokracji, Mateuszowi K. oraz byłemu skarbnikowi tejże organizacji, Piotrowi C. postawiono poważne zarzuty. Mieli oni poświadczyć nieprawdę w fakturach oraz przywłaszczyć sobie 121 tyś. złotych.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy Tomasz Orepuk podał do wiadomości, iż rozpoczęło się przesłuchanie obu mężczyzn w charakterze podejrzanych.

– Podejrzani sami stawili się do prokuratury. Prokurator postawił im zarzut poświadczenia nieprawdy w fakturach, przywłaszczenia 121 tys. zł i próby przywłaszczenia 15 tys. zł – powiedział Orepuk.

W styczniu 2017 zarząd KOD podjął uchwałę wzywającą Mateusza K. do ustąpienia ze swojej funkcji. Stało się to po ujawnieniu informacji od przywłaszczaniu sobie pieniędzy ze zbiórek organizowanych prze Komitet dla siebie i swojej żony, Magdaleny.

Sprawa dotyczy faktur na kwotę 91 143,5 PLN za usługi informatyczne, które firma K. miała wykonać dla Komitetu Obrony Demokracji. Były lider KOD twierdził wtedy, że pieniądze, które trafiły na konto jego firmy pochodzą z darowizn. Mateusz K. zapowiedział przedstawienie pełnej dokumentacji dotyczącej sprawy. Przyznał się także za przyczynienie się do złej sytuacji w KOD.

źródło: wp.pl

...

Zobacz również