Podczas przegranego przez Legię (0:6) meczu z Borussią Dortmund doszło do zadymy. Według świadków, fani Legii pryskali gazem w stewardów, ale to kibice Borussii mieli sprowokować burdę.

O tym zaczynają mówić największe media. Podczas przegranego przez Legię (0:6) meczu doszło do zadymy, która miała miejsce po pierwszej połowie. Niemcy mieli wykrzykiwać do Polaków obraźliwe hasła i ich prowokować – donoszą świadkowie. Grupa kibiców Legii próbowała przedrzeć się na trybunę gości, by wdać się w awanturę.

Doszło do bójki, a kibice Legii użyli gazu. Według świadków, pryskali też w Niemców, ale filmy rejestrują przede wszystkim bójkę i starcie na gaz ze stewardami, którzy użyli tego samego środka, by uspokoić sytuację. Nie ma potwierdzenia, że gazowani byli Niemcy, choć niemieckie media przekonują, że tak było.

Na filmie widać, że grupki fanów obu drużyn były gotowe do bójki. Przed meczem Borussia apelowała do kibiców, by nie ubierali kominiarek i nie wdawali się w zadymy. Nie pomogło.

Kary dla obu zespołów są najprawdopodobniej nieuniknione – zwłaszcza, że na stadionie odpalono też zakazane race. Kwestią sporną pozostaje wysokość kary. Kibice Legii z pewnością mają nadzieje, że skończy się na grzywnie.

https://youtu.be/8SNVmj5lso8

 

zadyma1 zadyma2

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

...

Zobacz również

Zobacz również