To wielka klęska Prawa i Sprawiedliwości. Rząd nie zdołał podtrzymać swoich racji dotyczących wycinki Puszczy Białowieskiej. UNESCO podjęło decyzją, a Polska ma natychmiast przestać ciąć drzewa.  

Według decyzji UNESCO przyjętej po burzliwej dyskusji na trwającej w Krakowie sesji, Polska ma w trybie natychmiastowym zaprzestać cięcia drzew w Puszczy Białowieskiej i przedstawić UNESCO nowy raport o stanie lasu.

Do Białowieży udadzą się również eksperci, którzy ocenią skutki obecnych działań Prawa i Sprawiedliwości. Jest również perspektywa na to, że Puszcza zostanie wpisana na Listę Dziedzictwa Zagrożonego.

Stanowisko Ministerstwa Środowiska zostało poparte tylko przez dwa kraje, Kazachstan i Azerbejdżan. To wielka klęska rządu na arenie międzynarodowej, którą oburzyło postępowanie polskich władz w sprawie Puszczy.

Zobacz również:

https://youtu.be/KeauftLIk-8

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.