Sejmowa większość przegłosowała prezydencki projekt ustawy obniżenia wieku emerytalnego. Nowe prawo wejdzie w życie 1 października 2017 roku. 

Za przyjęciem prezydenckiej ustawy obniżającej wiek emerytalny dla mężczyzn do 65 roku życia i dla kobiet do 60 roku życia (wcześniejsze przejście na emeryturę będzie dobrowolne) głosowała głownie większość sejmowa, która jest w rękach Prawa i Sprawiedliwości. Razem z głosami posłów innych formacji (m.in. Kukiz’15) w sumie za przyjęciem ustawy głosowało 263 posłów.

Przeciwko przyjęciu prezydenckiej ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego głosowało 149 posłów, od głosu wstrzymało się 19 parlamentarzystów.

 – Tak zadeklarowaliśmy w kampanii wyborczej, taki był nasz obowiązek, taka była sprawiedliwość społeczna. Mogę powiedzieć z satysfakcją Polkom i Polakom, dotrzymaliśmy słowa – powiedziała tuz przed głosowaniem premier Beata Szydło.

Szefowa rządu Prawa i Sprawiedliwości dodała również, że poprzednie zmiany wprowadzone przez PO-PSL tj. podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat dla kobiet i mężczyzn, odbyło się wbrew społeczeństwu.

Opozycja, w tym głównie Platforma Obywatelska i Nowoczesna, podczas debaty przed samym głosowaniem, przekonywała, że obniżenie wieku sprawi, że Polacy będą otrzymywali głodowe emerytury.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh

...

Zobacz również

Zobacz również