PILNE: Wiek emerytalny zostanie obniżony. Sejm przegłosował prezydencką ustawę

PILNE: Wiek emerytalny zostanie obniżony. Sejm przegłosował prezydencką ustawę Źródło: fot. wikimedia / Piotr VaGla Waglowski, http://www.vagla.pl

Sejmowa większość przegłosowała prezydencki projekt ustawy obniżenia wieku emerytalnego. Nowe prawo wejdzie w życie 1 października 2017 roku. 

Za przyjęciem prezydenckiej ustawy obniżającej wiek emerytalny dla mężczyzn do 65 roku życia i dla kobiet do 60 roku życia (wcześniejsze przejście na emeryturę będzie dobrowolne) głosowała głownie większość sejmowa, która jest w rękach Prawa i Sprawiedliwości. Razem z głosami posłów innych formacji (m.in. Kukiz'15) w sumie za przyjęciem ustawy głosowało 263 posłów.

Przeciwko przyjęciu prezydenckiej ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego głosowało 149 posłów, od głosu wstrzymało się 19 parlamentarzystów.

 - Tak zadeklarowaliśmy w kampanii wyborczej, taki był nasz obowiązek, taka była sprawiedliwość społeczna. Mogę powiedzieć z satysfakcją Polkom i Polakom, dotrzymaliśmy słowa - powiedziała tuz przed głosowaniem premier Beata Szydło.

Szefowa rządu Prawa i Sprawiedliwości dodała również, że poprzednie zmiany wprowadzone przez PO-PSL tj. podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat dla kobiet i mężczyzn, odbyło się wbrew społeczeństwu.

Opozycja, w tym głównie Platforma Obywatelska i Nowoczesna, podczas debaty przed samym głosowaniem, przekonywała, że obniżenie wieku sprawi, że Polacy będą otrzymywali głodowe emerytury.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News