Wygląda na to, że prezydent Andrzej Duda mimo urlopu wsłuchuje się w głosy polskich obywateli oraz światowej opinii publicznej. Jego rzecznik poinformował o wątpliwościach dotyczących ustawy o Sądzie Najwyższym.

Już wczoraj pisaliśmy o ogromnym błędzie, który znalazł się w zapisach nowego projektu. Chodzi o fakt, że w dwóch miejscach dokumentu podane są różne liczby kandydatów na sędziów, a co za tym idzie, ustawa jest wewnętrznie sprzeczna.

Wygląda na to, że Prezydent RP również wychwycił ten błąd, a  w związku tym może nie podpisze ustawy w obecnym kształcie. W poniedziałek ma spotkać się z I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf oraz z prezesem Izby Karnej SN Stanisławem Zabłockim.

Prezydent jako prawnik zauważył i stwierdził to jasno, że podczas prac nad ustawą w Sejmie, w jakiś sposób, trochę z winy posłów, nie dochowano pewnej prawidłowości legislacyjnej – zdradza rzecznik Prezydenta RP.

Przeciwnicy projektu mają nadzieję, że prezydent powstrzyma zapędy Prawa i Sprawiedliwości w przejęciu władzy nad sądami. Ich zdaniem zapowiedzi jego rzecznika dają ku temu nadzieje.

źródło: wprost.pl

Zobacz również