Potężna eksplozja we francuskim metrze

Potężna eksplozja we francuskim metrze

Jak informują francuskie media, na jednej ze stacji metra w Paryżu doszło do potężnej eksplozji - są ranni. Natychmiast po wybuchu na ulicach Paryża pojawiło się dziesiątki uzbrojonych po zęby policjantów.

Aktualnie we francuskich mediach panuje informacyjny chaos i nie jest znane wiele szczegółów. Wiadomo jedynie, że na paryskiej stacji metra na Place d'Italie doszło do "potężnej eksplozji".

Dotychczas doliczono się ośmiu poważnie rannych osób, które szybko zostały przewiezione do najbliższego szpitala. Z relacji naocznych świadków wynika, że miejsce eksplozji było pokryte krwią rannych. W panice wszyscy obecni na stacji ludzie zaczęli uciekać.

Na ulicę Paryża natychmiast wyszło dziesiątki funkcjonariuszy policji, którzy zabezpieczają nie tylko stację metra ale również inne gęsto zaludnione miejsca w stolicy Francji.

Na razie nie wiadomo co dokładnie spowodowało ogromną eksplozję. Pod uwagę brane są wszystkie scenariusze - z zamachem terrorystycznym włącznie. Ten najgorszy scenariusz jest szczególnie rozpatrywany z uwagi na ostatnie masowe zamieszki, jakie wywołują w Paryżu i na jego przedmieściach muzułmańscy imigranci (więcej o zamieszkach tutaj).

Póki co, nie ma relacji z wewnątrz metra, ale poniżej fotografie z akcji na zewnątrz.

AKTUALIZACJA: Najprawdopodobniej przyczyną wybuchu była wada w elektryce. Służby antyterrorystyczne są jednak w pogotowiu.

https://youtu.be/DOQGsWL5KhM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News