Takiego zamieszania w polskim Sejmie nie było od czasów kryzysu parlamentarnego z końca ubiegłego roku. Niebawem posłowie będą głosować nad przyjęciem głośnej ustawy o Sądzie Najwyższym. Póki co obrady zostały jednak przerwane a atmosfera na sali plenarnej jest tak gęsta, że można ciąć ją nożem.

Obrady Sejmu zostały przerwane po tym, jak Krzysztof Mieszkowski z Nowoczesnej został z nich wykluczony. Marszałek Ryszard Terlecki wyrzucił posła z sali, bo ten odmówił zejścia z mównicy. W reakcji posłowie krzyczeli: „prowokacja”.

Na bieżących transmisjach z Sejmu widać, jak wokół ławy, w której zasiada Kaczyński zbierają się posłowie. Prezes PiS przemawia do polityków ze swojego ugrupowania, w czym usiłują mu przeszkodzić posłowie opozycji.

Niebawem rozpatrywany będzie wniosek o wotum nieufności dla ministra rolnictwa, Krzysztofa Jurgiela. Został on złożony przez PSL. Następnie posłowie dyskutować będą na temat dalszych losów Sądu Najwyższego.

Tej nocy sejmowa komisja sprawiedliwości opiniowała ponad 1000 poprawek do projektu ustawy o SN. Wszystkie zgłoszone przez opozycję zostały odrzucone. Te, proponowane przez PiS – przyjęte.

źródło: TVP Info

...

Zobacz również