Kolejna nastoletnia ofiara zamachu! Ma polskie nazwisko

Kolejna nastoletnia ofiara zamachu! Ma polskie nazwisko Źródło: źródło: foxnews.com, facebook.com/Zamachy-i-wojny-Bądź-na-bieżąco

Brytyjska policja wciąż identyfikuje ofiary, które zginęły w zamachu na Manchester Arena w poniedziałek. Udało się właśnie rozpoznać tożsamość, jednej z 22 zabitych osób. Jak podają funkcjonariusze, to 14-latka z polskim nazwiskiem.

Mieszkanka dzielnicy Adel w Leeds na północy Anglii, 14-letnia Sorrell Leczkowski to ofiara zamachu Salmana Abediego, którą właśnie zidentyfikowano. Nastolatka uczęszczała do Allerton High School w Leeds. Wiadomo, że na koncercie Ariany Grande w tłumie 21 tys. osób była razem ze swoją mamą i babcią. Niestety, kiedy kobiety wychodziły z obiektu, trafiły na zamachowca. Wybuch, który miał miejsce ledwie kilka metrów od nich, rzucił je wszystkie na ziemię. Sorrell zginęła na miejscu. Jej mama i babcia trafiły do szpitala. Matka 14-latki dochodzi powoli do siebie. Babcia wciąż znajduje się w stanie krytycznym. Lekarze we wtorek przeprowadzili na kobiecie 15-godzinną operację w celu usunięcia wszystkich odłamków bomby, jakie kobieta miała w swoim ciele. Komentatorzy wskazują, że Sorrell ma polskie nazwisko co sugeruje, że może być trzecią polską śmiertelną ofiarą poniedziałkowego zamachu. Prawdopodobnie jej rodzina już dawno temu wyemigrowała z Polski i osiedliła się w Wielkiej Brytanii lub jest dzieckiem polsko-brytyjskiego małżeństwa.

Następny artykuł