To kolejne tego typu wydarzenie. Skradziona ciężarówka staranowała samochody w Sztokholmie. Wszystko wskazuje na celowe działanie kierowcy.

Jak wynika z relacji naocznych świadków i dotychczasowych ustaleń policji, kierowca z premedytacją staranował samochody. Wykorzystał do tego ciężarówkę, którą wcześniej ukradł.

Dziennik „Aflonbladet” informuje o pochodzeniu TIR-a. Został on skradziony firmie z południa Sztokholmu. Ta sama gazeta powołuje się również na świadka zdarzenia, według którego napastnik wyskoczył z auta, aby oszacować szkody, jakich dokonał.

W wyniku zajścia zdemolowanych zostało kilka samochodów. Media aktualnie informują o jednej osobie poważnie rannej. Najprawdopodobniej jest nią kierowca staranowanej taksówki.

Wydarzenie przypomina zamachy terrorystyczne, do których w ostatnich tygodniach dochodziło w Europie. W tym również w Szwecji. 7 kwietnia skradziona ciężarówka wjechała w przechodniów w centrum Sztokholmu.

Aktualnie trwa obława na kierowcę ciężarówki. Pojawiają się informacje, że już jedna osoba została zatrzymana w związku z wydarzeniem, jednak nie wiadomo jeszcze czy jest to kierowca ciężarówki.

Policja nie podaje na razie tożsamości kierowcy, który staranował samochody. Oficjalna wersja głosi aktualnie, że było to „próba zabójstwa”.

https://www.youtube.com/watch?v=LDGRDluP6U0

źródło: TVN24

...

Zobacz również