Funkcjonariusze CBA weszli do budynku Ministerstwa Obrony Narodowej. Resort Macierewicza przed chwilą wydał specjalny komunikat w tej sprawie. 

O co chodzi? Według komunikatu, funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do budynku Ministerstwa Obrony Narodowej w związku z przetargiem na dostawę wojskowego odbiornika GPS.

Tygodnik „Do Rzeczy” podał, że przetarg wygrał przedsiębiorca, który wcześniej brał udział w ustawianych przetargach na dostawy dla wojska. Informatorzy „Do Rzeczy” podali, że przeszukanie i zabezpieczanie dokumentów miało miejsce w pomieszczeniach Inspektoratu Uzbrojenia MON.

Ministerstwo Antoniego Macierewicza już potwierdziło, że CBA rozpoczęło kontrolę dokumentów. Resort odmiennie do dziennikarzy „Do Rzeczy” twierdzi, że w Inspektoracie Uzbrojenia nie dokonano przeszukania.

– Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kontrolę dokumentów związanych z zakończonym w Inspektoracie Uzbrojenia postępowaniem na dostawy dla Sił Zbrojnych RP wojskowych odbiorników GPS z modułem SAASM – potwierdza resort.

Postępowanie było prowadzone w trybie konkurencyjnym w oparciu o Prawo Zamówień Publicznych. Przetarg wygrała firma Hertz System LTD, ale do chwili obecnej IU nie podpisał żadnych umów w tej sprawie – napisano w komunikacie.

...

Zobacz również