Znany piłkarz cierpi na nieuleczalną chorobę. Zdjęcia wywołują przerażenie

Znany piłkarz cierpi na nieuleczalną chorobę. Zdjęcia wywołują przerażenie

Piłka nożna była jego największą pasją i to właśnie z nią wiązał swoją przyszłość. Jego kariera zapowiadała się naprawdę dobrze i wszystko wskazywało na to, że już niebawem odniesie wielki sukces. Zupełnie niespodziewanie piłkarz zaczął mieć problemy zdrowotne, a nieuleczalna choroba doszczętnie zrujnowała jego plany.

Piłka nożna była jego pasją od dzieciństwa. Nie zamierzając zaprzepaszczać swojej szansy, zaczął coraz bardziej w niej działać i poświęcać jej więcej czasu. Liczne treningi przyniosły upragnione efekty i już kilka lat później mógł cieszyć się z grania w kadrze narodowej, w szkockiej drużynie Rangers, a jeszcze później w Zenit Petersburg. Nagle zdiagnozowano u niego nieuleczalną chorobę, która całkowicie zmieniła jego życie.

Piłka nożna była jego jedyną pasją. Choroba odebrała mu wszystko  

Fernando Ricksen spełniał się jako piłkarz, odnosił coraz większe sukcesy. Był niezwykle zdeterminowany, by rozwijać swoją karierę, poświęcał masę godzin na treningi. Starał się jednak w tym wszystkim nie zaniedbywać żony i córki, które nieustannie wspierały go w tym, co robił. Szczęście zdecydowanie mu sprzyjało, jednak zupełnie niespodziewanie nad jego życiem zawisły czarne chmury. 

Lekarze zdiagnozowali u Fernando chorobę neuronu ruchowego (ALS), czyli stwardnienie zanikowe boczne. Początkowo dochodzi do zaniku mięśni, a następnie do niepełnosprawności i ostatecznie do śmierci, bowiem pojawia się niewydolność oddechowa. Piłkarz prowadził bardzo aktywny tryb życia, do tego zdrowo się odżywiał, dlatego fakt, że choroba dopadła akurat jego, był niezwykle szokujący. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Fernando chciał pomóc innym 

Piłkarz pogodził się z faktem, że nigdy już nie stanie na boisku, a jego dni najprawdopodobniej są policzone, jednak nie zamierzał się poddawać. Zaczął działać na rzecz wszystkich osób dotkniętych tą chorobą i zbierać dla nich fundusze. Co więcej, nakręcił film dokumentalny oraz wydał autobiografię, w której dokładnie zostało opisane jego życie po diagnozie. 

Przyjaciółka Fernando opublikowała jakiś czas temu w mediach społecznościowych nagarnie, w którym sam chory poinformował, że już 28 czerwca pojawi się na wydarzeniu charytatywnym w Glasgow Urban Hotel. Dodał również, że będzie to najprawdopodobniej ostatnie wydarzenie, na którym będzie mógł się pojawić, co wstrząsnęło internautami. Piłkarz przebywa obecnie w hospicjum, jednak ostatkiem sił stara się również z tego miejsca wspierać wszystkie osoby, które padły ofiarą tej samej choroby.  

(Fot. twitter/ricksen_my_friend_pauline/)

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Danuta Wałęsa ZMIAŻDŻYŁA Jarosława Kaczyńskiego. Dosłownie zrównała go z ziemią, była BEZLITOSNA. Jej słowa wbiją was w fotel!
  2. Katarzyna Dowbor przekazała fanom radosną nowinę. Dziennikarka dawno nie była tak SZCZĘŚLIWA! Z całej Polski spływają gratulacje
  3. RCB ogłosiło na dzisiaj pomarańczowe alerty 2 stopnia. Krzysztof Jackowski zdumiewa wizją końca upałów w czerwcu
  4. Takich słów po Maryli Rodowicz nikt się nie spodziewał. Wysłowiła się jak chuligan z bramy?
  5. Najnowsze doniesienia mediów ukazują prawdę nt. członków rodziny tragicznie zmarłego Wodeckiego. Są bolesne
  6. Złapiecie się za głowy, jedyne takie imię na świecie. Należy do synka kultowego artysty disco polo   

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News